Tekst alternatywny

​Apel Klubów „GP” do Putina

Członkowie Klubów „Gazety Polskiej” w Niemczech złożyli w ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Berlinie petycję do prezydenta Władimira Putina nawołując do deeskalacji sytuacji na Krymie. Ponadto, wysłali list z prośba o wywarcie wpływu na Moskwę do Hansa-Dietricha Genschera, który brał udział w uwolnieniu rosyjskiego oligarchy Michaiła Chodorkowskiego.

„Sytuacja na Krymie zaogniła się. Rosyjskie wojska zajęły Krym. To jest sprzeczne z memorandum budapesztańskim z roku 1994, w którym Rosja zobowiązała się respektować niepodległość i suwerenność Ukrainy w obecnych granicach. Dodatkowo Rosja wypowiedziała układ o stacjonowaniu jej floty na Krymie z roku 1997” – piszą członkowie Klubów „GP” w swojej petycji do Putina, złożonej do Ambasady RF w Berlinie.

„Kluby Gazety Polskiej żądają natychmiastowe opuszczenie przez wojska rosyjskie Krymu. Rosja bez specjalnego powodu przetrzymuje wrak polskiego samolotu TU-154 M ,który rozbił się pod Smoleńskiem. W katastrofie zginął pan Prezydent Lecha Kaczyński i 95 Polaków. Kluby Gazety Polskiej żądają natychmiastowego zwrotu Polsce wraku samolotu TU-154 M i czarnych skrzynek– dodają autorzy apelu.

Ponadto Kluby „GP” w Niemczech zwrócili się do Hansa-Dietricha Genschera – niemieckiego prawnika, polityka i dyplomaty, wieloletniego lidera Wolnej Partii Demokratycznej, ministra spraw wewnętrznych oraz wicekanclerza i ministra spraw zagranicznych.

„Dzięki panu i panu Kanclerzowi Helmuthowi K. udało się uzyskać zgodę pana sekretarza generalnego ZSRS M. Gorbaczowa na  zjednoczenie Niemiec. To za sprawą Pańskiego wstawiennictwa prezydent Rosji Władimir Putin hojnie ułaskawił przed świętami Bożego Narodzenia w 2013 roku skazanego, osobistego jego wroga, Michaiła Chodorkowskiego ,który dziesięć lat przebywał w łagrze. Zwracamy się do Pana Ministra Spraw Zagranicznych a D.RFN, z ogromną prośbą o natychmiastowe spotkanie z prezydentem Rosji Putinem, który bardzo pozytywnie ustosunkowuje się do Pańskich życzeń i próśb. Prosimy Pana wpłyń Pan na prezydenta Rosji i odwiedź go od szaleństwa napaści na Ukrainę przez armię rosyjską. Jesteśmy przekonani, że dzięki Pana zaangażowaniu Ukraina może pozostać wolnym i niepodległym państwem” – czytamy w liście.

BelinB_Ukraina

List otwarty

Szanowny Pan

Hans-Dietrich Genscher Consult GmbH

Minister a.D.

Rüngsdorfer Strasse 3
53173 Bonn

Berlin,08.03.2014

Szanowny Pan Minister,

Dzięki panu i panu Kanclerzowi Helmuthowi K. udało się uzyskać zgodę pana sekretarza generalnego ZSRR M.Gorbaczowa na  zjednoczenie Niemiec.

To za sprawą Pańskiego wstawienictwa prezydent Rosji Władimir Putin hojnie ułaskawił przed świętami Bożego Narodzenia w 2013 roku skazanego, osobistego jego wroga, Michaiła Chodorkowskiego, który dziesięć lat przebywał w łagrze.

Zwracamy się do Pana Ministra Spraw Zagranicznych a.D.RFN, z ogromną prośbą o natychmiastowe spotkanie z prezydentem Rosji W. Putinem, który bardzo pozytywnie ustosunkowuje się do Pańskich życzeń i próśb. Prosimy Pana wpłyń Pan na prezydenta Rosji i odwiedź go od szaleństwa napaści  na Ukrainę przez armię rosyjską.

Jesteśmy przekonani, że dzięki Pana zaangażowaniu Ukraina  może pozostać wolnym i niepodległym państwem.

Licząc na pozytywną odpowiedź pozostajemy z szacunkiem

serdecznymi pozdrowieniami

Anna Mansfeld-Slaski

Józef Galiński

Biuro Klubów „Gazety Polskiej”
ul. Jagiellońska 11/7

31-011 Kraków/Polen

E-Mail:klubygp@gazetapolska.pl

————————————————————————————————————————————

Biuro Klubów „Gazety Polskiej”
ul. Jagiellońska 11/7

31-011 Kraków/Polen

E-Mail:klubygp@gazetapolska.pl

 

Berlin,dnia 08.03.2014.

Petycja

 

Petycja do prezydenta Władimira Putina

za pośrednictwem ambasadora w Niemczech Władimira Michajłowicza Grinina.

 

Sytuacja na Krymie zaogniła się.Rosyjskie wojska zajęły Krym.To jest sprzeczne z memorandum budapesztańskim z roku 1994 ,w którym Rosja zobowiązała  się respektować niepodległość i suwereność Ukrainy w obecnych granicach.Dodatkowo Rosja wypowiedziała układ o stacjonowaniu jej floty na Krymie z roku 1997.

1. Kluby Gazety Polskiej żądają natychmiastowego opuszczenia przez wojska rosyjskie Krymu.

Rosja bez specjalnego powodu przetrzymuje wrak polskiego samolotu TU-154 M ,który rozbił się  pod Smoleńskiem.W  katastrofie zginął pan Prezydent Lech Kaczyński i 95 Polaków.

2. Kluby Gazety Polskiej żądają natychmiastowego zwrotu Polsce  wraku samolotu  TU-154 M i  czarnych skrzynek .

———————————————————————————————————————-

Biuro Klubów „Gazety Polskiej”
ul. Jagiellońska 11/7

31-011 Kraków/Polen

E-Mail:klubygp@gazetapolska.pl

 

Petition

Berlin,den08.03.2014.

Petition an Präsidenten Wladimir Putin

über den russischen Botschafter in Deutschland Herrn Wladimir Michailowitsch Grinin.

Die Lage auf der Krim hat sich zugespitzt. Russische Truppen besetzen die Krim. Es liegt ein Verstoß gegen das Budapester Memorandum aus dem Jahre 1994 vor, in dem sich Russland zur Respektierung der Unabhängigkeit und Souveränität der Ukraine und ihrer bestehenden Grenzen verpflichtet hat. Ebenso hat Russland gegen den Vertrag über die Stationierung der russischen Schwarzmeerflotte auf der ukrainischen Halbinsel Krim von 1997 verstoßen.

1. Wir, Kluby Gazety Polskiej (Klubs der „Polnischen Zeitung“), fordern den sofortigen Rückzug der russischen Truppen aus der Krim.

Russland hält ohne triftigen Grund die Wrackteile des polnischen Flugzeugs Tu-154 M, der am 10.04.2010 in der Nähe von Smolensk auseinanderbrach. In dem Flugzeug kamen der polnische Staatspräsident Lech Kaczyński und weitere 95 Polen um.

2. Wir, Kluby Gazety Polskiej (Klubs der „Polnischen Zeitung“), fordern die sofortige und vollständige Rückgabe der Wrackteile des Flugzeugs Tu-154 M einschließlich der Original-Blackboxen an Republik Polen.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress