Tekst alternatywny

​Przywrócić obywatelom wiarę w sprawiedliwość?

​Przywrócić obywatelom wiarę w sprawiedliwość?

Ponad 6 tys. osób podpisało petycję ws. poparcia idei reformy sądownictwa w Polsce w ciągu kilku pierwszych godzin od zamieszczenia jej na portalu Petycjeonline.com. Organizatorzy akcji, Komitet Społeczny „Żądamy Reformy Sądów”, chce zebrać w sumie milion głosów poparcia w sprawie zmian w sądownictwie.

Obecny parlament zainicjował niezbędne reformy. Napotykają one opór grup interesu będących beneficjentami Okrągłego Stołu i grup przestępczych. Są to potężne siły zdolne do manipulowania opinią publiczną. Naszym apelem chcemy powiedzieć, że zdecydowana większość Polaków domaga się dokończenia tych reform w jak najkrótszym czasie. Niech sądy służą obywatelom i naszemu państwu. Niech strzegą prawa i wyznaczają wysokie standardy życia publicznego” – czytamy w apelu wystosowanym przez Komitet Społeczny „Żądamy Reformy Sądów”, który pojawił się wczoraj na platformie internetowej Petycjeonline.com.

Wezwanie to ma być rodzajem społecznej demonstracji wyrażającej poparcie dla zmian, które proponują politycy obozu rządzącego w wymiarze sprawiedliwości. – Sądy w Polsce są dzisiaj jedynymi instytucjami państwowymi, które nie zostały zdekomunizowane. To, co się działo w tym sektorze przez ostatnie kilkadziesiąt lat, jest absurdem. To musi się wreszcie zmienić i nasz apel jest wyrazem poparcia dla tych zmian – podkreśla w rozmowie z „Codzienną” Krzysztof Wyszkowski, legendarny opozycjonista w czasach PRL-u oraz członek Komitetu „Żądamy Reformy Sądów”.

Prezes klubów „Gazety Polskiej” Ryszard Kapuściński, który również podpisał się pod apelem, uważa, że zmiany w sądownictwie są szansą na ostateczne usunięcie komunistów z życia publicznego. – Reforma spowoduje zerwanie z ostatnimi przyczółkami komunizmu. Polacy muszą czuć się bezpiecznie, a w tej chwili jest to niemożliwe, skoro ci sami ludzie, którzy skazywali na śmierć polskich bohaterów lub wymierzali kary długich lat więzienia dla tych, którzy sprzeciwiali się ustrojowi komunistycznemu, nadal zasiadają w strukturach tej instytucji – wyjaśnia szef klubów „GP”.

Warto zwrócić uwagę, że liczba podpisów, które pojawiły się na portalu internetowym, była znacznie większa niż liczba protestujących zwolenników opozycji przed Sejmem niecałe dwa tygodnie temu.

Źródło: Gazeta Polska Codziennie/Jan Przemyłski

Apel można podpisać na stronie: https://www.petycjeonline.com/apel_o_reform_wymiaru_sprawiedliwoci_dla_dobra_polski

UWAGA. Aby podpis był widoczny, należy pozostawić zaznaczone pole: „Pokazuj użytkownikom mój podpis” – po prawej stronie, tuż pod formularzem podpisu.

Apel sprawie

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress