Tekst alternatywny

Setki osób na spotkaniu z dziennikarkami „Gazety Polskiej” w Kanadzie.

Na dwa spotkania z Dorotą Kanią i Anitą Gargas: w London oraz Toronto przyszło blisko sześćset osób. Zainteresowanie polskimi sprawami było tak ogromne, że sala w Centrum Jana Pawła II w Toronto nie pomieściła wszystkich zainteresowanych – część osób stała na zewnątrz.

Organizatorami spotkania był  Wacław Kujbida, przewodniczący Klubu Gazety Polskiej z Ottawy, któremu pomagało o Stowarzyszenie Patriotów Polskich z Toronto pod przewodnictwem Stefana Pindrala oraz Stowarzyszenie J. Piłsudskiego „Orzeł Strzelecki”.  W London z inicjatywy  Staniława Freja organizatorem był Klub Gazet Polskiej w London.

Spotkanie rozpoczęło się z opóźnieniem, ze względu na zamianę sali – tuż przed spotkaniem okazało się, że w pomieszczeniu sąsiadującym z salą wynajętą na spotkanie z dziennikarkami „Gazety Polskiej” ma się odbyć w tym samym czasie koncert rockowy. Na skutek działań organizatora administracja Centrum Jana Pawła II zaoferowała małe pomieszczenie magazynowe, ale przed rozpoczęciem spotkania okazało się, że nie tylko cała sala jest już wypełniona, ale również i w korytarzu oczekuje tłum ludzi.

Udostępniono kolejną, znacznie większą salę, w której i tak wszyscy się nie pomieścili. Na samym początku spotkania pojawił się przedstawiciel straży pożarnej (nie wiadomo, z czyjego zawiadomienia), który stwierdził, że nie zostały złamane przepisy przeciwpożarowe i spotkanie może się odbyć. Trwało ono blisko cztery godziny, a mieszkający w Kanadzie Polacy wykazali się doskonałą znajomością bieżącej polityki.

– Nie może być wolnego państwa polskiego bez wyjaśnienia prawdy o Smoleńsku, bez wyjaśnienia śmierci polskiego prezydenta śp. prof. Lecha Kaczyńskiego mówiła Dorota Kania.

– Jest wiele osób, które chciałyby ukryć tę prawdę, ale to i tak się nie uda, tak jak nie udało się zakłamać prawdy o sowieckim ludobójstwie w Katyniu – podkreśliła dziennikarka.

Przedstawiciele Polonii pytali o nowy film Anity Gargas, który odsłoni kolejne manipulacje w śledztwie smoleńskim.
– Jest on w trakcie realizacji, ale teraz możecie państwo przekazać swoim znajomym, także osobom spoza Polski film „Anatomia upadku” z angielskim tłumaczeniem. „Anatomia upadku” jest przeciwwagą do kłamstw raportu MAK – mówiła Anita Gargas.

Pytania dotyczyły także roli służb specjalnych PRL w życiu publicznym oraz niewyjaśnionych śmierci opisanych w książce Doroty Kani „Cień tajnych służb”.
– Mimo upływu blisko 25 od powstanie III RP te służby są nadal obecne i nadal stosują stare metody. Widać to zwłaszcza w działaniach zmierzających do podzielenia i skłócenia społeczeństwa, także Polonii. Trzeba o tym pamiętać i nie dać się podzielić, zwłaszcza teraz, przed zbliżającymi się wyborami – mówiła Dorota Kania.

logo_Niezalezna_small

Źródło: http://niezalezna.pl/47970-setki-osob-na-spotkaniu-z-dziennikarkami-gazety-polskiej

 

 

Na spotkania w Ottawie,  Montrealu z Dorotą Kanią i Anitą Gargas przyszło blisko 300 osób. W polskiej szkole w Ottawie dyrektor Renata Bogusławska nie zgodziła się na zawieszenie plakatów informujących o spotkaniu z dziennikarkami „Gazety Polskiej”.

W Ottawie i Montrealu, gdzie Polonia jest znacznie mniej liczna niż np. w Chicago w USA przyszło tak dużo osób, że trzeba było dostawiać dodatkowe krzesła. Organizatorem obydwu spotkań był Klub Gazety Polskiej w Ottawie, którego szefem jest Wacław Kujbida. W Montrealu sali użyczyli ojcowie franciszkanie z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej.

– Każdemu, któremu Polska jest bliska, powinien znać to, co wydarzyło się w Smoleńsku, powinien wiedzieć o roli komunistycznych służb w obecnym życiu publicznym mówił o. Józef Brzozowski rozpoczynając spotkanie.

– Gdy wydawca zwrócił się do mnie z propozycja napisania książki o „seryjnym samobójcy”, który pojawił się w 2010 r. stwierdziłam, że trzeba opisać przypadki wszystkich najbardziej tajemniczych samobójstw o zabójstw od 1989r. Dziś już wiem, że trzeba zrobić drugie, rozszerzone wydanie, ponieważ już po tym, jak książka była na rynku, pojawiły się nowe, nieznane fakty – podkreśliła red. Dorota Kania.

Pytana o to, czy się nie boi ujawniać powiązania ludzi komunistycznej bezpieki m.in. z mediami i biznesem oraz czy ma ochronę, dziennikarka odpowiedziała. Nie boję się i nie zamierzam rezygnować z pisania, a moja najlepsza ochroną jest Michał Archanioł.

Anita Gargas, pytana o to, czy miała problemy z wjazdem do Rosji, mówiła:
– Za pierwszym razem, gdy jechaliśmy do Smoleńska z „Misją specjalną”, czyli z ekipą TVP, bez kłopotu otrzymaliśmy wizy. Problemy pojawiły się później, gdy był już wyemitowany odcinek o niszczeniu wraku tupolewa przez Rosjan – mówiła Anita Gargas, deklarując: – Zapewniam państwa, że nikt mnie nie odwiedzie od zamiaru wyjaśnienia tego, co stało się 10 kwietnia 2010 r. na smoleńskim lotnisku. Bez tego nie ma wolnej Polski, nie ma możliwości zbudowania prawdziwej tożsamości narodowej – podkreśliła publicystka.

http://niezalezna.pl/47805-tlumy-na-spotkaniach-z-dziennikarkami-gp-w-kanadzie?page=1

logo_Niezalezna_small

 

Poniżej prezentujemy fotorelację ze spotkania z Dorotą Kanią oraz Anitą Gargas w Ottawie,  Montrealu, Mississauga oraz London. Zarówno  w Montrealu jak i w Toronto organizatorem spotkań był Klub Gazety Polskiej Ottawa.

 

 

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress