Tekst alternatywny

10 lat temu „Gazeta Polska Codziennie” po raz pierwszy pojawiła się w kioskach | Życzenia od Klubowiczów


Trudno w to uwierzyć, ale dziś mija dekada od momentu, w którym „Gazeta Polska Codziennie” pojawiła się w kioskach. Po 10 latach twórcy pierwszych numerów mówią wprost – dokonaliśmy niemożliwego.

Kilka tygodni przed ukazaniem się gazety podjęliśmy decyzję, aby założyć dziennik, który wystartuje przed wyborami. Nie mając pieniędzy i zespołu, lecz jedynie doświadczenie zawodowe i zapał, wydawało się to niemożliwe. To, że gazeta ukazała się 9 września, zaliczaliśmy do fantastycznych cudów, które zawdzięczaliśmy całemu zespołowi. To, że gazeta ukazuje się 10 lat, to jednak przede wszystkim zasługa naszych Czytelników. Mimo że nie mogliśmy zaproponować dodatków i jakiejś wspaniałej szaty graficznej, mogliśmy zawsze liczyć na naszych czytelników i utrzymaliśmy się na rynku.
– mówi nam Tomasz Sakiewicz.

W podobnym tonie wypowiadają się dziennikarze, którzy swoje kariery zaczynali w „Codziennej”. 

Gdy 10 lat temu na 4. piętrze kamienicy przy ul. Filtrowej powstawały pierwsze zerówkowe (nie do druku) numery „Codziennej”, już wtedy czuć było, że bierzemy udział w powstawaniu czegoś wyjątkowego, gazety, która na stałe wejdzie w polski pejzaż medialny. To były wyjątkowe chwile, nie zapomnę ich nigdy.
– mówi nam Samuel Pereira, który dzisiaj jest redaktorem naczelnym TVP Info.

Wojciech Mucha, dziś redaktor naczelny „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej”, podkreśla, że Tomaszowi Sakiewiczowi udało się zebrać niesamowity zespół. 

„Codzienna”, szalony pomysł Tomasza Sakiewicza, ten z gatunku niemożliwych a realizowalnych. Udało się zebrać w jednym miejscu kompletnie różnych ludzi, łączyło ich jednak to, że nie godzili się na układ medialny, który na trwałe miał zapanować w III RP. Zaczynaliśmy i trwaliśmy w warunkach często skrajnie niekorzystnych, za to zawsze ze wsparciem naszych Klubowiczów i Czytelników. Sakiewicz nie kalkulował. Nie bał się dać szansy młodym, często nieopierzonym dziennikarzom i za tamtą odwagę należy mu podziękować. Uważam, że był to i pozostaje jeden z największych sukcesów naszego środowiska. Oprócz doświadczenia zawodowego zyskałem dzięki „Codziennej” grono wspaniałych nauczycieli, przyjaciół, znajomych i… żonę. Dziękuję za te lata.
– mówi nam Wojciech Mucha.

O wadze „Codziennej” mówi nam też Maciej Marosz. Słynny współautor „Resortowych dzieci” nie pracuje już dziś jako dziennikarz i zajmuje się programowaniem.

„Codzienna” była żywiołowym projektem, który uzupełnił ważną lukę na rynku medialnym. Dostarczał ludziom o poglądach konserwatywnych codziennych informacji.
– mówi nam Maciej Marosz.

W związku z 10. rocznicą ukazania się „Codziennej”, w dzisiejszym wydaniu gazety pojawiła się okolicznościowa okładka.

źródło: https://niezalezna.pl/410588-10-lat-temu-gazeta-polska-codziennie-po-raz-pierwszy-pojawila-sie-w-kioskach | www.niezalezna.pl


 

ŻYCZENIA OD KLUBOWICZÓW

 

KLUB GAZETY POLSKIEJ TARNOWSKIE GÓRY

Z Okazji 10 Lecia powstania Tak wspaniałej  twórczej, stale  rozwijającej się, działającej dla DOBRA Naszej Ukochanej Ojczyzny… Naszym Wspaniałym rozgrzewającym to wielkie dzieło  Tomaszowi Sakiewiczowi, Ryszardowi  Kapuścińskiemu, Kasi Gójskiej i wielu równie  wspaniałym współtwórcą , tego Wielkiego Dzieła jakim jest GAZETA POLSKA i nam jako dodatku do tego wspólnego Dobra….dalszych sukcesów i wspólnych wypracowywanych dobrych rozwiązań i działań dla dobra i rozwoju Naszej Ojczyzny.

Z Wielkim Szacunkiem
Anna oraz klubowicze
Klubu Gazety Polskiej Tarnowskie Góry


KLUB GAZETY POLSKIEJ POZNAŃ

Państwu Redaktorom, Wydawcom i Wszystkim związanym z G.P.C. w 10-lecie powstania składam serdeczne gratulacje i życzenia trwania na czele dzienników opiniotwórczych. Od dziennika traktującego początkowo politykę i wydarzenia z pewną lekkością stawaliście się z roku na rok poważną gazetą codzienną przekazującą najnowsze wiadomości i cenne opinie, także z zakresu kultury, rozrywki i sportu. Jednym słowem G.P.C. jest dla każdego czytelnika ciekawa i wyczekiwana. Trwajcie przez kolejne dziesięciolecia a my, czytelnicy, będziemy z Wami.

Z serdecznymi pozdrowieniami, Stefan Zawadzki.


 

KLUB GAZETY POLSKIEJ LUBLIN

W imieniu Klubowiczów z Lublina gratuluję i dziękuję GAZECIE POLSKIEJ CODZIENNIE, a nade wszystko tym wszystkim osobom, które ją zainicjowały i wytrwale podtrzymywały ją w istnieniu, za ich pracę i patriotycznego ducha, który nieustannie przebijał z łam GPC. Pozdrowienia dla wszystkich, którzy choćby w najmniejszym stopniu, przyczynili się do sukcesu i istnienia GPC na rynku medialnym. Życzymy stałego rozwoju i codziennej obecności w naszych domach. Tomasz Sonntag


 

KLUB GAZETY POLSKIEJ CHRZANÓW

Z okazji 10-lecia „Gazety Polskiej Codziennie” wspaniałemu zespołowi redakcyjnemu pracującemu na rzecz prawdy i wolości życzymy kolejnych dekad jubileuszowych.

Janina Trzaska Przewodnicząca i członkowie Klubu Gazety Poskiej im. Zbigniewa Wassermanna w Chrzanowie.


 

KLUB GAZETY POLSKIEJ ELBLĄG II

Całą noc wróble ćwierkały w parapet głośno dzióbkami stukały
Bardzo głośne, lecz radosne, tumult zrobiły niebywały
W końcu z rana mnie zbudziły, wkurzony mocno wstałem
Już się nie przeciągałem ale stanowczo zaprotestowałem
Dlaczego właśnie dzisiaj? Z jakiej to przyczyny?

Nie dajecie mi się wyspac ani godziny
To „Gazety Polskiej Codziennie „ urodziny
Śpiewająco mi przypomniały i odleciały
W 10 rocznicę urodzin wszystkiego najlepszego

Redaktorowi Naczelnemu i dziennikarzom Strefy Wolnego Słowa

Składa
Bugi Tadrowski i klubowicze z Klubu Gazety Polskiej Elbląg II im. Lecha Kaczyńskiego


 

KLUB GAZETY POLSKIEJ POZNAŃ

Gratulacje

Z okazji 10-lecia dziennika Gazeta Polska Codziennie składam serdeczne gratulacje Redaktorowi Naczelnemu, Redakcji i wszystkim współpracownikom. Twórców i Redaktorów Gazety z całą pewnością połączyła pasja tworzenia dobrej informacji i ogromna potrzeba odkłamania ówczesnej rzeczywistości, a także wiara w powodzenie na tym trudnym rynku prasowym. My również wierzyliśmy w sukces, ale początki były trudne. Kolportażem pierwszych numerów gazety zajmowali się członkowie klubów GP. W Poznaniu stawaliśmy z plikiem gazet, zarzuconych na przedramieniu, jak z naręczem kwiatów, w sąsiedztwie głównego wejścia do Browaru, przy Marychu, czy też na placu pod pomnikiem Mickiewicza. Wręczaliśmy egzemplarze otrzymanego wydania zainteresowanym przechodniom, czasami przekonywaliśmy do przeczytania konkretnego artykułu. Inni, w tym Zenek, Leszek, czy Rysiu, dysponujący samochodami, rozwozili gazety do podpoznańskich miejscowości. Dzisiaj tych naszych kolegów już nie ma wśród nas, odeszli, ale niewątpliwie podzielają nasz entuzjazm: dziennik dociera do czytelników i cieszy się dużym powodzeniem.

Ewa Urbanowicz


 

KLUB GAZETY POLSKIEJ ŁOWICZ

Z okazji dziesiątki lat trwania na rynku medialnym, składamy życzenia wszystkim pracownikom Codziennej.

Klub Gazety Polskiej w Łowiczu ma świadomość trudu i odwagi ponoszenia dla informowania czytelników w tych czasach, gdzie neokomuniści są i zajmują liczne stanowiska a działają na szkodę Polski.

Pozwolę sobie wspomnieć, czasy stanu wojennego (już niedługo rocznica grudnia 40 lat) , jaką miała wartość ulotka, ile wnosiła nadziei, słowa pisane nie były podważane – tego Wam życzę.

Każda profesja, która walczy o prawdę, o Polskę wiele kosztuje. Dobry Bóg Wam to wynagrodzi, w to wierzę!

 Przewodniczący – Wojciech Gędek


 

KLUB GAZETY POLSKIEJ GNIEZNO

Szanowny Pan Tomasz Sakiewicz Redaktor Naczelny Gazety Polskiej Codziennie

Z okazji nadchodzącego Jubileuszu 10-Lecia Gazety Polskiej Codziennie w imieniu członków i sympatyków gnieźnieńskiego Klubu Gazety Polskiej życzę, by ten Jubileusz był bodźcem do dalszego i nigdy nie gasnącego zapału w przekazywaniu prawdy.

Życzę także trawestując fragment „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza , obyśmy dożyli tej pociechy, by Gazeta Polska Codziennie trafiła pod strzechy! Dziennikarzom życzę dalszej wytrwałości, przenikliwości i determinacji w przekazywaniu rzetelnych i autentycznych informacji. Wasza godna zaufania i wiarygodna postawa niech nadal przynosi dobre owoce tak bardzo potrzebne naszej Ojczyźnie i zwiększa liczbę czytelników.

Z wyrazami szacunku

Maria Wichniewicz

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress