Tekst alternatywny

10 marca 2014 roku w Lubinie uczczono pamięć ofiar smoleńskich

O godzinie 18 00 w centrum Lubina,  w Kościele pod Wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej została odprawiona msza w intencji poległych na służbie dla Ojczyzny 10 kwietnia 2010 r. Po mszy zgromadzeni udali się na Wzgórze Zamkowe, gdzie przy tablicy smoleńskiej odbył się Apel Pamięci. Uroczystość poprowadził Ryszard Ryśnik.

Dobry wieczór,

Szanowni Państwo, Witam wszystkich niezłomnych serdecznie na Apelu Pamięci. Dziękuję za uczestnictwo w modlitwie i eucharystii za ofiary zbrodni smoleńskiej i za Ojczyznę.

Minęło już 47 miesięcy od niewyjaśnionej śmierci delegacji państwowej, pasażerów TU-154 M.

Jestem przekonany, że Polacy chcą znać prawdę, powiem dobitniej, bez tej prawdy nie jesteśmy w stanie wybić się na niepodległość, nie jesteśmy w stanie kontynuować budowania niepodległego państwa.

Musimy poznać prawdę o zamachu smoleńskim, nawet gdyby ta prawda byłaby dla nas bolesna.

Szanowni Państwo, nie dajmy się nabrać farbowanym lisom, i fałszywym patriotom, mamy w pamięci ich słowa i czyny w służbie Putina i Berlina.

Miarą naszego patriotyzmu i Polskości jest stosunek do zbrodni smoleńskiej.

Obecnie sytuacja na Ukrainie pokazuje, że polityka zagraniczna prezydenta Lecha Kaczyńskiego była właściwa. Obecnie media mętnego nurtu z ich politykami już nie ośmieszają świętej pamięci Lecha Kaczyńskiego. Rzeczywistość i historia pokazała, że innej polityki wobec Rosji nie można prowadzić, albo będziemy niewolnikami, albo będziemy twardo bronili naszej racji stanu.

Dosyć już mamy farbowanych lisów, Tusków , Komorowskich, Schetynów, Nowaków, Wałęsów- znamienny tu będzie przykład  króla Stasia, który nawet przyłączył się do obozu patriotycznego, ale jak tylko nadarzyła się okazja porzucił naród i jako naczelny wódz przystąpił do Targowicy. Z historii wiemy jaki to był patriotyzm króla Stasia- skończył się likwidacją Rzeczpospolitej.

Musimy pozbyć się wszystkich tych udawanych patriotów.

Jak szybko to uczynimy, to kwestia dojrzałości Polaków. Czy to będzie, majdan, czy kartka wyborcza. Oby jak najszybciej odsunąć tych szkodników od władzy…

Domagamy się prawdy o zamachu smoleńskim. Domagamy się ukarania osób zamieszanych w tę ohydną zbrodnię.

Jeszcze Polska nie umarła póki my pamiętamy…

Baczność!

Wzywam do apelu.

Lecha Kaczyńskiego Prezydenta  RP

Małżonkę prezydenta Marię Kaczyńską

Cześć ich pamięci
Wzywam do apelu.
Ostatniego prezydenta RP na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego

Cześć jego pamięci

Wzywam do apelu.

Dowódców sił zbrojnych RP i wszystkich poległych nad  Smoleńskiem:
Wzywam do apelu, wszystkie ofiary zbrodni smoleńskiej, które przedwcześnie straciły życie .
Cześć ich pamięci!

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie , a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków amen. Niech spoczywają w pokoju wiecznym

Cześć ich pamięci

Baczność

Do hymnu…

Mikołaj Atanasow odczytał Apel prezesa Klubów Gazety Polskiej Ryszarda Kapuścińskiego.

Szanowni Państwo przypominam i serdecznie zapraszam na spotkanie klubowe 19 marca godz. 18oo środa Liceum Salezjańskie.

Zapraszam na oddanie czci ofiarom zamachu smoleńskiego w 4 rocznicę tej zbrodni 10 kwietnia o godz. 18oo na Mszę i Apel pamięci.

Szanowni Państwo dostąpiliśmy wielkiego zaszczytu, na dzisiejsze uroczystości zaprosiłem żołnierza wyklętego, żołnierza Zapory, Pana Stanisława Ruska. Ten starszy schorowany Pan zechciał z Klubem Gazety Polskiej w Lubinie uczestniczyć w obchodach miesięcznicy. Dziękujemy. Cześć i chwała bohaterom- pamiętamy o niezłomnych Polakach…

Szczęść Boże.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress