Tekst alternatywny

17 września w Opolu

Jak co roku odbędą się w Opolu uroczystości poświęcone napaści Rosji Sowieckiej na Polskę w dniu 17 września 1939 roku.
Chciałbym, żebyśmy 76.rocznicę tego wydarzenia mogli uczcić wspólnie –  w gronie wszystkich organizacji patriotyczno – niepodległościowych i wszystkich tych osób, dla których historia tamtych dni jest rzeczą bardzo ważną.
Chcę Państwa poinformować, że w związku z tą rocznicą:
– Msza Św. w intencji Ojczyzny i wszystkich Ofiar napaści Rosji Sowieckiej na Polskę w dniu 17.09.1939 r. odbędzie się w Katedrze Opolskiej w czwartek 17 września o godz. 17:00,
– Po Mszy Św. planowany jest Marsz Pamięci ulicami Opola na Plac Wolności, a pod Pomnikiem Żołnierzy Niezłomnych odbędą się główne uroczystości poświęcone temu wydarzeniu,

W dniu 18 sierpnia zostało złożone w Urzędzie Miasta Opola  w imieniu Klubu „Gazety Polskiej” w Opolu zawiadomienie o zamiarze zorganizowania zgromadzenia publicznego w dniu 17 września br., mającego na celu uczczenie pamięci Ofiar napaści ZSRS na Polskę w dniu 17.09.1939 r.

Uroczystości nasze uświetnią: Wicemarszałek Sejmu RP Poseł Marek Kuchciński, oraz historyk i politolog, Poseł na Sejm RP  prof. dr hab. Włodzimierz Bernacki.

Wszystkie Organizacje i osoby prywatne bardzo proszę o udział i pomoc w zaprogramowaniu i realizacji tych uroczystości.

Pokażmy społeczeństwu Opola, że w takich dniach jak ten środowiska patriotyczno – niepodległościowe potrafią wspólnie uczcić pamięć Polaków, którzy oddali swe życie dlatego tylko, że byli Obywatelami Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.

Przewodniczący
Klubu „Gazety Polskiej” w Opolu
Ryszard Szram

Opole 17 wrzesnia 2015

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress