Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] XIII Zjazd Klubów „GP” – Spała 2018

XIII Zjazd Klubów „GP” – Spała 2018

W dniach 15-17 czerwca 2018 r. spotkamy się w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale na XIII Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej”. To wielkie święto dla wszystkich klubowiczów i sympatyków Strefy Wolnego Słowa. To czas na podsumowanie 13 lat naszej działalności. Będzie okazja do poznania się, wymiany doświadczeń, pomysłów jak działać dla dobra każdej małej ojczyzny w której żyjemy na co dzień, ale przede wszystkim, jak dobrze służyć Polsce. Posłuchamy i porozmawiamy z najważniejszymi ludźmi w Polsce o naszym kraju, jego teraźniejszości i przyszłości. Porozmawiamy z tymi, którym tak jak nam leży na sercu dobro Polski suwerennej i bogatej i którzy decydują o przyszłości następnych pokoleń Polaków. Zastanowimy się wspólnie nad tym, jak powinniśmy wykorzystać czas, który dała nam historia. Bo takie chwile ma w swojej historii każdy kraj, każdy naród, a naszym obowiązkiem jest ten czas odpowiedzialnie zagospodarować – dla swoich rodzin, dla naszych następców, dla Polski. Musimy pamiętać, że w wielu miejscowościach kluby „GP” są jedynym forum, na którym rozmawia się w sposób odpowiedzialny o naszym kraju, że integrują lokalną społeczność i pracując dla niej, dają wszystkim impuls do pozytywnego działania. Nie wolno nam tego zmarnować. Zaprosiliśmy wielu znamienitych gości, najważniejszych polityków, ministrów, posłów, dziennikarzy, ludzi kultury i biznesu. Wśród uczestników zjazdu znajdą się czołowi dziennikarze „Gazety Polskiej” z red. naczelnym „Gazety Polskiej” Tomaszem Sakiewiczem na czele, z „Gazety Polskiej Codziennie”, Telewizji Republika i portalu Niezalezna.pl. Będą ci, których znacie i szanujecie za ich codzienną pracę. Nie zabraknie chwil na relaks, m.in. przy grillu i znakomitej muzyce. Uczestników zgłaszają przewodniczący klubów „GP”, którzy wkrótce otrzymają szczegółowe informacje.

Chicago Illinois

Chicago Illinois

Wielkie podziękowania dla członków klubów „GP” z Filadelfii, Nowego Jorku i stanu New Jersey z Anetą i Tadeuszem Antoniakami na czele za zorganizowanie w Amerykańskiej Częstochowie, w Doylestown w stanie Pensylwania V Forum Polonijnego, w którym wzięli udział m.in. były szef MON, przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz, oraz przedstawiciele władz państwowych i korpusu dyplomatycznego. Dziękujemy klubowi „GP” Chicago Illinois i dr. Mirosławie Dulczewskiej – Miller za organizację w sali reprezentacyjnej Millennium Knickerbocker Hotel w Chicago konferencji Członków Podkomisji Smoleńskiej z Antonim Macierewiczem na czele. Konferencja skierowana była do amerykańskich polityków, dziennikarzy oraz przedstawicieli środowisk akademickich

Nowy Sącz

Nowy Sącz

Klub „GP” w Nowym Sączu, Stowarzyszenie  „Klub Integracyjny”  Nowy Sącz i Siatkarski Ośrodek Szkolny  przy Szkole Podstawowej nr 2 Stary Sącz zorganizowali I Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Imienia śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Celem turnieju było uczczenie pamięci profesora Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, kształtowanie postaw patriotycznych w środowisku młodzieżowym, popularyzacja piłki siatkowej wśród dzieci i młodzieży i promocja Ziemi Sądeckiej. Przed rozpoczęciem finałów, delegacja siatkarek wspólnie z organizatorem Tomaszem Baliczkiem złożyła kwiaty przy tablicy upamiętniającej prof. prezydenta Lecha Kaczyńskiego znajdującej się w nowosądeckim Ratuszu. W zawodach wzięło udział 120 dziewcząt reprezentujące następujące kluby: KS Metro Warszawa, ZSO VLO Rzeszów, Trefl Proxima  Kraków, Sparta  AGH Kraków, SOS Małopolska, UKS Dwójka – Poprad Krynica Stary Sącz, Ekstrim Gorlice, MUKS Poprad Stary Sącz, Sądecka Akademia Siatkówki Stary Sącz. W trakcie dwudniowej rywalizacji  zostało rozegranych 35 meczów. Na najwyższym podium stanął zespół Trefl Proxima  Kraków. Tomaszowi Baliczkowi, przewodniczącemu nowosądeckiego Klubu „GP”, gratulujemy sukcesu organizacyjnego.

Starogard Gdański

Starogard Gdański

Na zaproszenie Klubu „GP” w Starogardzie Gdańskim na spotkaniu gościł red. naczelny Tomasz Sakiewicz, który w swoim wystąpieniu odniósł się do aktualnej sytuacji politycznej w Polsce. Wcześniej członkowie klubu zorganizowali rajd rowerowy dla wszystkich mieszkańców miasta połączony z elementami patriotycznymi. Rajd zakończony został wspólnym ogniskiem. W rajdzie wzięło udział ponad stu rowerzystów.

.

.

Sandomierz

Sandomierz

Członkowie Klubu „GP” w Sandomierzu wzięli udział w XIV Marszu szlakiem Puławiaków – Powstańców Styczniowych 1863 r. na historycznej trasie Słupcza – Góry Wysokie – Dwikozy – Sandomierz. W roku bieżącym Marsz odbył się w 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, 155 rocznicy Powstania Styczniowego oraz 155 rocznicy śmierci Leona Frankowskiego – dowódcy ugrupowania „Puławiaków”, który został stracony w Lublinie 16 kwietnia 1863 r. W marszu wzięło udział ponad 250 uczestników. W trakcie trwania marszu odznaczono ponad 50 osób i instytucji Medalem Pamiątkowym 155 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Marsz objęty był honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Honorowym uczestnikiem marszu był Tomasz Jamróz Piłsudski, praprawnuk Adama Piłsudskiego, brata Marszałka Józefa Piłsudskiego. Jak stwierdził – przyjechał z Krakowa, bo uważa, że tego rodzaju inicjatywa to żywa lekcja historii, która pozwoli młodym ludziom w znacznie większym stopniu czerpać wiedzę o przeszłości, niż tradycyjna lekcja w szkole.

Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa Górnicza

Klub „GP” Dąbrowa Górnicza po raz kolejny gościł dziennikarza śledczego red. Wojciecha Sumlińskiego, który przyjechał do klubu zaledwie 4 dni po premierze swojej najnowszej książki pt. „To tylko mafia”.

.

.

.

Hamburg

Hamburg

W 73. rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego w Bergen-Belsen Klub „GP” Hamburg upamiętnił 15000 bestialsko zamordowanych Polaków. Zostały złożone wieńce przed tablicą pamięci polskich ofiar i przed Polskim Krzyżem, pierwszym pomnikiem postawionym przez Polaków dzień po wyzwoleniu obozu.

W Bochni odbyło się spotkanie z poseł Joanną Lichocką. Rolę gospodarza spotkania pełnił prof. Włodzimierz Bernacki – szef struktur powiatowych PiS w Bochni.

Ryszard Kapuściński

Ryszard_Kapuscinski_small

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress