Tekst alternatywny

47. miesięcznica w Sopocie

Uczestnictwem w krótkiej mszy rozpoczęto obchody 47. miesięcznicy smoleńskiej w Sopocie. Jak zwykle spotkali się członkowie Klubu „Gazety Polskiej” w Gdańsku im Anny Walentynowicz i stali uczestnicy tych uroczystości, pośród których nie zabrakło Państwa Gwiazdów.

Marsz Pamięci wyruszył tradycyjnie z placu przed Kościołem Garnizonowym przy Bohaterów Monte Cassino i podążył przez ten deptak do bramy Molo i Parku im. Marii i Lech Kaczyńskich.

Spotkanie w Parku zainicjowało wspólne odśpiewanie pieśni a następnie odczytanie Apelu Klubów „Gazety Polskiej”.

Do Państwa Gwiazdów zaadresowano kolejny punkt spotkania przygotowany przez Klub GP – podziękowanie za stałe uczestnictwo w miesięcznicowych spotkaniach. Uśmiechy na twarzach wszystkich gościły podczas wręczania kwiatów. Natychmiast też padła odpowiedź z ust Pana Andrzeja : „To my wam dziękujemy, że nie musimy  przychodzić tu sami”. Równocześnie Pani Joanna otrzymane kwiaty poświęciła Ofiarom smoleńskim, składając w je obok innych.

Przewodniczący Klubu prowadzący spotkanie poprosił następnie o zabranie głosu Pana Andrzeja Gwiazdę. Jego wypowiedź zarejestrowaliśmy i przedstawiamy w relacji filmowej aby uniknąć przekłamań jak zwykle ważkich spostrzeżeń :

Po zwyczajowych, krótkich wystąpieniach, na zakończenie zebrani odśpiewali Hymn Narodowy.

Klub GP w Sopocie

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress