Tekst alternatywny

65. rocznica urodzin śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego – Zaproszenie (wideo)

18 czerwca w Królewskiej Katedrze na Wawelu odbędą się uroczystości 65. rocznicy urodzin śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zorganizowane w Krakowie spotkanie będzie przyczynkiem do wspomnień o Prezydencie Lechu Kaczyńskim. Nie ma być ono manifestacją polityczną; po prostu wspólnie przywołamy w pamięci te chwile, kiedy On był z nami. Wspólnie zastanowimy się, jak by wyglądała dzisiaj Polska gdyby On żył. Pomyślimy wspólnie, czy imperialna Rosja poważyłaby się na agresję na wolną Ukrainę i jeszcze raz zadamy sobie pytanie: co by powiedział będąc z innymi przywódcami europejskimi na Majdanie? Co by powiedział Europie? Co by powiedział Światu?

W uroczystościach będzie uczestniczył prezes Prawa i  Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, pani Marta Kaczyńska, Maciej Łopiński – Przewodniczący Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Profesora Lecha Kaczyńskiego będziemy też uczestniczyć my, członkowie Klubów „Gazety Polskiej”. Będzie z nami red. Tomasz Sakiewicz, będą mieszkańcy Krakowa. Wszyscy, którzy zdają sobie sprawę z jak wielką, historyczną tragedią mieliśmy do czynienia 10 kwietnia 2010 roku.

Program uroczystości wygląda następująco:

– o godz. 17.30 – 18.30  w Katedrze na Wawelu odprawiona zostanie Msza Święta

– o godz. 18.30 – 19.00 – zejście na Plac im. o. Adama Studzińskiego pod Krzyż Katyński gdzie odbędzie się krótka część artystyczna połączona z okolicznościowymi przemówieniami. Na Placu stanie scena z telebimem, na którym prezentowane będą archiwalne nagrania z udziałem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

– ok. godz. 19.00 – laudacja o Lechu Kaczyńskim i przemówienie Jarosława Kaczyńskiego

Uroczystościom towarzyszyć będzie wystawa wydawnictwa z albumem pt. ” Prezydent Lech Kaczyński – Warto być Polakiem” autorstwa Macieja Chojnowskiego (osobistego fotografa Śp. Prezydenta).

Struktury Prawa i Sprawiedliwości organizują wyjazd do Krakowa na uroczystości 18 czerwca , możecie Państwo zgłaszać się do lokalnych biur PiS-u w sprawie wspólnego wyjazdu.

Więcej informacji o możliwości uczestniczenia w uroczystościach na stronie: www.klubygazetypolskiej

Ryszard Kapuściński

 

Poniżej przykładowe miejscowości z których jadą autobusy:

Autobusy z Tarnowa

1. Tarnów Kraków – autostradą

2  Brzesko – przez Bochnię Wieliczkę do Krakowa

z Nowego Sącza: Nowy Sącz, Limanowa, Zakopane, Nowy targ, Gorlice

z Chrzanowa:

jeden z Oświęcimia przez Libiąż  Chrzanów do Krakowa, drugi Sucha Beskidzka, Myślenice, Kalwaria, Kraków. Planowany jest także bus z Andrychowa.

 

wideo:Stefan Budziaszek

Krakow_65LechaKaczynski1

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress