Tekst alternatywny

Akcja „Zakochaj się w Polsce!” (wideo)

14 lutego w dzień, w którym powstała Armia Krajowa – w 1942 r. Otwocki Klub „Gazety Polskiej” i Młodzieżowy Klub „Gazety Polskiej” zorganizował po raz piąty akcję „Zakochaj się w Polsce!”. W ten sposób w obchodzony na całym świecie dniu zakochanych chcieli oddać hołd polskim bohaterom.

– Akcja „Zakochaj się w Polsce!” polega na tym, że Warszawiakom wręczamy walentynki w postaci serduszek namawiające do miłości do ojczyzny i przypominające co to jest za dzień 14 lutego. Na całym świecie wiemy, że jest to dzień zakochanych. W Polsce jest to również dzień zawiązania Armii Krajowej – powiedział Witold Szpiczyński z otwockiego Klubu “GP” pod Pałacem Prezydenckim.

Ideą przedsięwzięcia jest przybliżenie Polkom i Polakom tego historycznego wydarzenia, ale wolontariusze rozmawiali nie tylko z rodakami. Przeprowadzili szereg rozmów z obcokrajowcami, którzy pozytywnie reagowali na wręczane im walentynki. Wolontariuszom udało się wręczyć walentynkę ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego, który właśnie przechodził obok Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Dziękuję bardzo. To nie tylko dzień powstania Armii Krajowej, ale również bitwy pod Stoczkiem. To faktycznie bardzo waży dzień. Bardzo sympatyczna akcja, która przybliża o bardzo ważnym wydarzeniu. AK to jest nasza chluba. Ja sam jestem synem żołnierza AK. Bardzo się cieszę, że takie inicjatywy są. Z tego, co wiem jest to inicjatywa obywatelska, oddolna, która w taki pomysłowy sposób łączy rocznice, o której zapomnieliśmy z wydarzeniem, które jest elementem kultury masowej, popularnej, czyli z Walentynkami. Dobrze, żeby Walentynki kojarzyły się z miłością do Polski, zakochania się w Polsce i Armii Krajowej

– powiedział prof. Piotr Gliński.

Otwock Akcja Zakochaj sie w Polsce

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress