Tekst alternatywny

Akcja zakochaj się w Polsce (wideo)

Witold Szpiczyński i Mateusz Kudlicki z Klubu Gazety Polskiej w Otwocku w rozmowie z Jackiem Sobalą.

wideo: VOD GP

Dzień św. Walentego postrzegany jest niekiedy jako obcy kulturowo, element tradycji anglosaskiej. Z drugiej strony, traktujemy z naturalną sympatią okazje do wyrażenia pozytywnych uczuć. Jest przecież wiele dobrego we wzajemnych gestach miłości i przywiązania. Szczególnie, że akurat tego dnia jesteśmy bardziej tolerancyjni nawet dla drobnego flirtu. Jak zestawimy to z zanikaniem więzi społecznych oraz poczucia wspólnoty, szczególnie narodowej, akcja Zakochaj się w Polsce rodzi się zupełnie naturalnie. Polska jest warta tego, by z nią poflirtować. Pół żartem, pół serio, można puścić Jej oko i dać do zrozumienia, że może na nas liczyć. Można przypomnieć Polakom, szczególnie młodym, że Polska jest podmiotem, uosabia nasze przywiązanie do ziemi, rodziny, tradycji, trochę kłopotów, wdzięczność i niewdzięczność – jak w życiu. 14 lutego można jeszcze jedno serce podarować właśnie Polsce. Poprzez przyjęcie wlepki od sympatycznych wolontariuszy, można przyjąć a jednocześnie okazać sympatię i szacunek dla Ojczyzny. Akcja jest sposobem adaptacji elementu popkultury wobec głębokiej potrzeby obudzenia patriotyzmu. Otwocki Klub Gazety Polskiej kolejny już rok kolportuje sympatyczne naklejki. Cieszy się to powszechnym uznaniem tak, że w tym roku włączają się w to kluby GP w całej Polsce, a także inne organizacje oraz lokalni samorządowcy.

Link do pobrania: https://www.wetransfer.com/downloads/0d4ee7cc03b91078aa68e7554c4dff1820150203184212/7b9bad

Najpierw akceptujesz politykę serwisu („I agree” po lewej stronie) potem pojawi się przycisk „download” do pobrania pliku.

Akcja zakochaj się w Polsce ma na celu przypomnienie  młodym  ludziom że  14 lutego to dzień powstania Armii krajowej i my Polacy nie musimy brać wszystkich świąt z zachodu, ponieważ mamy własne.Walentynki które obecnie są wszystkim dobrze znane można by było wykorzystać w inny sposób, zarażając młodych ludzi miłością do Ojczyzny. W dzisiejszych czasach niejednokrotnie uważane jest to za obciach ,warto było by to zmienić.

Dlatego 14 lutego wychodzimy na ulicę i z Naklejkami których projekt państwu wysłałem będziemy zaczepiać przechodniów i wręczając im walentynkę, namawiając do zakochania się w Polsce i naklejać  na ubrania naklejkę (walentynkę ).

Witold Szpiczyński

Otwocki Klub „Gazety Polskiej”

Otwock Akcja Zakochaj sie w Polsce

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress