Tekst alternatywny

Aktualny program uroczystości Święta Niepodległości w Warszawie i Krakowie:

 

Aktualny program uroczystości Święta Niepodległości w

Warszawie i Krakowie:

PROGRAM SPOŁECZNYCH OBCHODÓW NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI POD PATRONATEM JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO

10.11. (Niedziela) – Warszawa

18.45 archikatedra św. Jana Chrzciciela

Koncert z okazji Święta Niepodległości, chór archikatedry warszawskiej, dyryguje Dariusz Zimnicki. Msza św. w intencji ofiar katastrofy w Smoleńsku i za ojczyznę

20.30 – Marsz Pamięci pod Pałac Prezydencki, Apel Pamięci

21.00 – złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, pl. Piłsudskiego; wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego

 

10.11. (Niedziela) – Kraków

W godzinach popołudniowych nastąpi powitanie 500 osobowej grupy przyjaciół z Węgier, którzy będą wraz z nami uczestniczyć w Marszu Pamięci 10 listopada  i w uroczystościach Święta Niepodległości 11 listopada w Krakowie. Przyjadą szefowie wielu organizacji pozarządowych, szefowie węgierskich związków zawodowych, członkowie licznych stowarzyszeń, redaktorzy naczelni gazet, oraz dziennikarze reprezentujący węgierskie stacje telewizyjne i radiowe.

– godz. 16.30 w Archikatedrze Wawelskiej odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Śp. Pary Prezydenckiej – Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Wszystkich Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Poprzedzi ją wizyta w Krypcie Prezydenckiej, modlitwa i złożenie wieńców przez delegacje Klubów „Gazety Polskiej” i przedstawicieli Węgrów na sarkofagach Lecha i Marii Kaczyńskich, św. Jadwigi i Stefana Batorego.

– po Mszy Świętej odbędzie się przejście pod Krzyż Narodowej Pamięci (Krzyż Katyński); zapalenie 96 białych i czerwonych zniczy, modlitwa za Ofiary Tragedii Smoleńskiej i słowo poświęcone pamięci Ofiar oraz Polsce. Przemówienie wygłosi między innymi prezes CÖKA-CET na Węgrzech – dr László Csizmadia.

– po uroczystościach planowane są wspólne spotkania z przyjaciółmi z Węgier przy muzyce i poezji obu narodów w następujących miejscach:

1. „Cudowne Lata”, ul. Garncarska 5

2. Gospoda „KOKO”, ul Gołębia 8

3. Chimera, ul. Św. Anny 3  (koło Biura Klubów „Gazety Polskiej”).

11.11. (Poniedziałek)

Obchody Święta Niepodległości rozpoczną się o godz. 10.00 Mszą Świętą w Katedrze Wawelskiej. Przed mszą będzie możliwość złożenia wieńców przez delegacje Klubów „Gazety Polskiej”  na sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich.

Po mszy rozpocznie się patriotyczny pochód, który Drogą Królewską przejdzie na pl. Jana Matejki gdzie przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbędzie się dalsza część uroczystości. Złożymy wieńce w imieniu Klubów „Gazety Polskiej” i całego naszego środowiska.

Kluby „Gazety Polskiej”, Węgrzy i członkowie PiS, pójdą w pochodzie za swoimi banerami. Proszę członków klubów o wzięcie ze sobą banerów klubowych. Będziemy szli przez Kraków wśród tysięcy krakowian i turystów, którzy w tych dniach licznie odwiedzają stolicę Małopolski.

– godz. 14.00

Po uroczystościach na pl. Jana Matejki  spotykamy się na pl. Wszystkich Świętych w Pałacu Wielopolskich – dzisiejszym budynku Magistratu Krakowskiego, gdzie odbędzie się spotkanie z przedstawicielami delegacji węgierskiej połączone z konferencją prasową.

– godz. 16.00

NAJWAŻNIEJSZA CZĘŚĆ UROCZYSTOŚCI W KRAKOWIE

Społeczne Obchody Narodowego Święta Niepodległości Pod Patronatem Jarosława Kaczyńskiego

Harmonogram uroczystości:

16.15 – złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. Jana Pawła II

16.30 – Msza św. w Katedrze Wawelskiej

17.30 – złożenie kwiatów przy grobach Marszałka Józefa Piłsudskiego, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej

– przemarsz przed Krzyż Katyński

18.00 – wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego i László Csizmadii, Plac im. ojca Adama Studzińskiego

Przedstawiciele Klubów „Gazety Polskiej” będą w grupie ochraniającej prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Będą mieli na sobie kamizelki odblaskowe z logo Klubów ”Gazety Polskiej”.

Wszystkich Państwa proszę o wzięcie ze sobą flag i klubowych banerów.

Po uroczystościach zapraszam na parking obok Wawelu gdzie wszyscy pożegnamy przyjaciół Węgrów.

Od godzin porannych do dyspozycji klubowiczów czynne będzie biuro Klubów „Gazety Polskiej” i Księgarnia „Gazety Polskiej”, które mieszczą się na ul. Jagiellońskiej 11.

Zapraszamy do Waszego biura Klubów „Gazety Polskiej”, otrzymacie Państwo okolicznościowy buton i poczęstunek.

Do zobaczenia w Krakowie
Ryszard Kapuściński

Link do mapy z zaznaczonymi miejscami, gdzie odbędą się główne uroczystości Święta Niepodległości w Krakowie:

https://mapsengine.google.com/map/edit?mid=zM6KzNYoSWzM.kqFRIAk3VA5c

 

button

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress