Oto treść listu:

Uważamy, że redaktor Michał Rachoń jest jednym z najbardziej rzetelnych dziennikarzy na polskiej scenie publicystycznej. Od wielu lat konsekwentnie walczy w obronie prawdy, a niesprawiedliwość nazywa wprost i po imieniu. W dzisiejszych czasach, w dobie powszechnej dezinformacji, jedynie takie dziennikarstwo ma sens. Treść i nowatorska forma realizowanych przez jego zespół programów przyciąga wielu widzów, również spośród osób, które czynnie nie interesują się polityką. Uważamy, że naszym obowiązkiem, jako mieszkańców i często obywateli USA, jest zaznaczyć, że programy Michała Rachonia z udziałem Pana Wojciecha Cejrowskiego, z punktu widzenia Polonii Amerykańskiej, wprowadziły nową jakość i spojrzenie na sprawy USA i Polski do tej pory nieobecne w polskiej przestrzeni medialnej, zwłaszcza jeżeli chodzi o postrzeganie amerykańskiej polityki, a także postrzegania prezydentury Donalda Trumpa tak w Polsce, jak i tu w Ameryce.

Redaktor Michał Rachoń to dziennikarz doświadczony i rzetelny. Dzięki jego konsekwentnej postawie społeczeństwo polskie mogło zapoznać się z pełnymi zeznaniami Bronisława Komorowskiego w sprawie tzw. ,afery marszałkowej w czasie rozprawy przed sądem w grudniu 2015 roku. W czasie 70-tej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku zadał Władimirowi Putinowi pytania o wrak samolotu Tu-154 M, który do chwili obecnej pozostaje na terytorium Rosji. Mamy też w pamięci znakomity wywiad  z 2014 r., jaki przeprowadził z ówczesnym prezesem PAN prof. Michałem Kleiberem, dotyczący naukowego sporu o sposób badania katastrofy smoleńskiej. 

Zwracamy się z apelem o jak najszybsze przywrócenie Pana Michała Rachonia oraz jego współpracowników do pracy. 

W imieniu organizacji i instytucji polonijnych z USA:

Dr Stanislaw Śliwowski – Prezes „Coalition of Polish Americans”  (CPA)
Roman Korzan – Wice Prezes CPA , Waszyngton DC
Wiesław Gołębiewski – Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej (KPA) – Zach. Floryda, Prezes Światowej Rady Badań nad Polonia oraz przewodniczący Klubu GP – Floryda,
Wice Prezes ds. Polskich CPA
Wiesław Wierzbowski – Prezes KPA – Wsch. Massachusetts, Przew. Klubu GP – Boston (internowany w stanie wojennym)
Andrzej Burghardt – Prezes  KPA Płn NJ,  dyrektor CPA  (internowany w stanie wojennym )
Maciej Rusiński – Koordynator Klubów GP na USA i Kanadę, Prezes  Fundacji Klubów GP – USA, Przew. Klubu GP NY
Paweł Grzegorczyk – Vice Prezes  Gniazda Sokolstwa Polskiego nr. 17 oraz Przew. Klubu GP  New Jersey (internowany w stanie wojennym )
Jerzy Polak – Przewodniczący Klubu GP – Stamford, CT – (więziony w stanie wojennym )
Adam Stępień – Komitet Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego oraz Koło Przyjaciół Radia Maryja – NJ (represjonowany w stanie wojennym )
Jacek Szklarski – Korespondent Reduty Dobrego Imienia na Wsch. USA.
Bogdan Kowalski – Komitet Smoleńsko – Katyński, Klub GP – Filadelfia
Bogusław Niemczewski – Prezes „Polonia for Poland” Chicago
Mirosława Dulczewska – Honorowy Prezes „Polonia for Poland” Chicago
John Czop – National Director KPA for Policy Implementation
Tadeusz Antoniak –  Przewodniczący Komitetu Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i  Ludobójstwa Katyńskiego w Amerykańskiej Częstochowie, zastępca koordynatora Klubów GP na USA, Fundacja Klubów GP – USA, przew. Klubu GP – Filadelfia, dyrektor CPA oraz Przewodniczący Klubu GP w Filadelfii

Źródło: niezalezna.pl

PODPISZ PETYCJĘ – PRZEKAŻ SWOIM ZNAJOMYM KLIKNIJ TUTAJ