Tekst alternatywny

Anita Gargas u hamburskiej Polonii

Anita Gargas u hamburskiej Polonii

Na zaproszenie Klubu „Gazety Polskiej” Hamburg-Stadt do tego niemieckiego miasta przyjechała dziennikarka śledcza „Gazety Polskiej” Anita Gargas, która zaprezentowała tam swój film „Anatomia Upadku 2”. Hamburska Polonia wyjątkowo ciepło przyjęła zarówno współautorkę produkcji, jak i sam film.

Duża część niemieckiej Polonii w dalszym ciągu nie pogodziła się z tym, co w sprawie wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia zrobił polski rząd. Reakcje na film i dyskusja po projekcji pokazały wyraźnie, że wielu przebywających w Hamburgu Polaków nie wierzy ani w rosyjską wersję katastrofy, ani w tę, do której od czterech lat nieudolnie próbuje nas przekonać rząd Donalda Tuska.

Członkowie Klubu „Gazety Polskiej” Hamburg-Stadt oraz klubów z Berlina-Brandenburgii i z Hanoweru oraz Związku Polaków w Niemczech spod znaku Rodła od czterech lat niezłomnie walczą nie tylko o prawdę w kwestii ustalenia prawdziwych przyczyn katastrofy, ale także o jak najszersze umiędzynarodowienie tematu.

To my organizowaliśmy i nadal będziemy organizować pikiety pod polską ambasadą, polskimi konsulatami, domagając się poznania prawdy o Smoleńsku oraz powołania w tej sprawie komisji międzynarodowej. To my piszemy listy do niemieckich władz, do samej Angeli Merkel, aby pomogła taką komisję stworzyć. Co kilka miesięcy organizujemy głośne wystawy w niemieckich miastach, na których pokazujemy, jak traktowano i traktuje się wrak polskiego rządowego samolotu, który uległ katastrofie – opowiada nam przewodnicząca Klubu „GP” Hamburg-Stadt Anna Halves.

Przewodniczący Klubu „GP” Berlin-Brandenburg Józef Galiński w rozmowie z nami dodaje, że nadal planowane są liczne akcje protestacyjne, podczas których niemiecka Polonia domagać się będzie prawdy o prawdziwych przyczynach tragedii pod Smoleńskiem.

Źródło: http://niezalezna.pl/55447-anita-gargas-u-hamburskiej-polonii

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress