„Doprowadzimy do końca badanie tej tragedii”

Antoni Macierewicz już na samym początku swojego przemówienia skierował podziękowania do wszystkich patriotów, tworzących Kluby „Gazety Polskiej”, jak również Komitet Smoleńsko-Katyński. Padło też ważne zapewnienie dotyczące tragedii smoleńskiej.

– Chcę szczególnie podziękowania skierować do całej Polonii, do Klubów Gazety Polskiej, ale naprawdę przede wszystkim do Komitetu Smoleńsko-Katyńskiego, którym kieruje pan Tadeusz Antoniak. Nie mam wątpliwości, że bez Klubów „Gazety Polskiej” i bez waszego komitetu smoleńskiego kwestie związane z badaniem dramatu smoleńskiego zapewne nie mogłyby tak długo być obecne wśród Polaków. Zapewniam, że doprowadzimy do końca badanie tej tragedii, ale też do procesu, który ostatecznie winnych wskaże i wyciągnie wszystkie konsekwencje wobec tych, którzy ten zamach przygotowali, zrealizowali, jak i tych, którzy go tolerowali i z nim współpracowali

– powiedział Antoni Macierewicz.

Padło słowo „zamach”, więc marszałek senior wyjaśnił, dlaczego właśnie tak nazywa wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku.

– Przez te wszystkie 10 lat od dramatu smoleńskiego, mając swój pogląd na temat tych wydarzeń, nigdy tego słowa „zamach” nie używałem, ponieważ nie było materiału dowodowego. Dziś ten materiał dowodowy jest, został przedstawiony w filmie z raportu końcowego, który mam nadzieję państwo widzieli. 

– mówił Macierewicz, dodając, że ma nadzieję, iż raport końcowy zostanie niedługo przegłosowany i przedstawiony opinii publicznej nie tylko w formie filmowej, ale i pisanej.

Pilnujmy Polski

Pod takim właśnie hasłem odbywał się zjazd. Nie jest to przypadkowy slogan, gdyż taką samą nazwę ma prężnie działające stowarzyszenie patriotyczne.

Intencja powołania stowarzyszenia „Pilnujmy Polski” w jakiś sposób była związana z Telewizją Republika, za co dziękuję, bo to od ponad dwóch lat w Telewizji Republika jest program właśnie pod tytułem „Pilnujmy Polski”. To dało inspirację właśnie środowiskom niepodległościowym do podjęcia decyzji o konieczności wsparcia rządu Zjednoczonej Prawicy w formie ruchu społecznego. Uważam tę formę za niesłychanie cenną, ponieważ instytucje państwowe i same partie polityczne z natury mają ograniczoną możliwość oddziaływania publicznego. W związku z tym bieżąca aktywność społeczna jest niezbędnym uzupełnieniem

– mówił Antoni Macierewicz.

Odnosząc się do bieżącej polityki, marszałek senior zaznaczył, że obecna sytuacja na scenie politycznej w Polsce jest bez precedensu w najnowszej historii Polski.

– Wcześniej nie zdarzyło się jeszcze tak, czego my jesteśmy obecnie świadkami, że patriotyczna partia polityczna systematycznie wygrywa wybory po raz kolejny z jednoznaczną większością. 

– mówił Macierewicz o zwycięskiej serii Zjednoczonej Prawicy trwającej od 2015 roku. Jaka jest recepta na sukces?

– Skupiliśmy się przede wszystkim na sprawach socjalnych, społecznych. Nie jest to przypadek. Wynika to z wcześniejszego spychania na margines większości społeczeństwa, traktowania jako siły roboczej

– wskazał wiceprezes PiS.

Ofensywa LGBT

Antoni Macierewicz mówił też o zagrożeniach związanych ze współczesną sytuacją w Polsce i na świecie. Wskazywał m.in. na dążenie niektórych europejskich polityków do zatarcia granic i stworzenia „państwa Europa”. Ale dużo większym zagrożeniem, według marszałka seniora, jest ofensywa ideologiczna, jaką obecnie można zaobserwować.

-Tolerowanie ideologii LGBT i jej ingerencji w wychowanie młodzieży prowadzić będzie właśnie do upowszechniania ideologii przestępczej wśród młodzieży polskiej i może doprowadzić do rozpadu narodu. Widzimy to w wielu krajach na świecie, widzimy do jakich konsekwencji to prowadzi. Na to chcę zwrócić uwagę, ponieważ LGBT jest jedynie otoczką i narzędziem, które chce doprowadzić do zniszczenia Polski jako niepodległego narodu

– wskazał.