Tekst alternatywny

Antoni Macierewicz o przeciwnikach politycznych: Ci ludzie nie są opozycją. Chcą zniszczyć naród polski


„Najważniejsze to jest zachowanie i umocnienie wartości polskich. Nie ma nic ważniejszego niż siła duchu, siła moralności, wiara katolicka i patriotyzm polski” – powiedział Antoni Macierewicz podczas XVI Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej”. O przeciwnikach politycznych z parlamentu Macierewicz powiedział: „Ci ludzie nie są opozycją, oni nawet nie są zdrajcami. Oni są ludźmi, którzy chcą zniszczyć cywilizację chrześcijańską”.

W Sulejowie k. Piotrkowa Trybunalskiego rozpoczął się XVI Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” – odbywa się on stacjonarnie, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.  W programie są m.in. panele tematyczne poświęcone: polityce zagranicznej, gospodarce, polityce prorodzinnej, edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży oraz zagrożeniom covidowym w Polsce. Nie zabraknie także bieżących spraw Klubów „Gazety Polskiej”.

Pierwszym gościem, który wystąpił podczas zjazdu był wiceprezes PiS Antoni Macierewicz.

Najważniejsze to jest zachowanie i umocnienie wartości polskich. Nie ma nic ważniejszego niż siła duchu, siła moralności, wiara katolicka i patriotyzm polski. To absolutny fundament, tego bądźcie wierni zawsze, bez względu na okoliczności. Z tego wyrośnie każda inna siła

– mówił do uczestników zjazdu.

Macierewicz wspominał też o zdolności obrony Rzeczypospolitej. – To zdolności militarne, by obronić się przed sowiecko-rosyjskim imperializmem – mówił. W jego przemówienia nie zabrakło miejsca dla ludzi z mniejszych miejscowości w Polsce:

Na polskiej prowincji jest przestrzeń, z której musimy czerpać ludzi do polskiej elity, polskiej gospodarki, do rządzenia. Do tworzenia polskich przedsiębiorstw, które będą siłę Polski tworzyły. Może być z Pcimia, proszę bardzo! Może być z Sulejowa, z Piotrkowa, mniejszych miejscowości, które mają zakorzenienie w 1000-letniej historii Polski. Mówię to jako patriota Polski i nacjonalista warszawski.

O księżach: Za polskość są atakowani!

Antoni Macierewicz mówił także o atakach na księży, które nasilają się w ostatnich latach.

– To jest elita narodu, bez której nasz naród by nie przetrwał, nie odzyskał swojej tożsamości. Czy bywają tam błędy? A co, wśród nas ich nie bywa? Tak, bywają. To jest formacja, która przechowała całą wielką polską tradycję i uczyła kolejne pokolenia tej tradycji. Kształtowała nas, naszych rodziców, dziadów, pradziadów w miłości do Ojczyzny, do chrześcijaństwa – tej siły, której wyrastamy. Nie są atakowani za błędy, ale dlatego, że stanowią fundament narodu polskiego. Za polskość są atakowani!

– stwierdził Macierewicz, dodając:

Znajdujemy się w tym momencie, o których mówił Piłsudski: Podczas kryzysu strzeżcie się agentów! 

W pewnym momencie Macierewicz wziął do ręki numer „Gazety Polskiej Codziennie”, gdzie było zapisane hasło o „polskiej opozycji”. Właśnie do tego odniósł się wiceprezes PiS.

– To nie jest żadna polska opozycja! Ci ludzie nie są opozycją, oni nawet nie są zdrajcami. Oni są ludźmi, którzy chcą zniszczyć cywilizację chrześcijańską. Chcą zniszczyć naród polski, jego ma nie być. Tak jak dla Stalina i Hitlera miało go nie być, nasz naród ma nie istnieć!

– powiedział Macierewicz.

źródło: https://niezalezna.pl/402859-antoni-macierewicz-o-przeciwnikach-politycznych-ci-ludzie-nie-sa-opozycja-chca-zniszczyc-narod-polski

belkapodtransmisje
unnamed