Tekst alternatywny

Apel – 10 czerwca 2017r.

 Apel

Po latach kłamstw na temat pierwszych dni po tragedii w Smoleńsku zobaczyliśmy przerażający widok profanowania ciał naszych przywódców poległych na nieludzkiej ziemi. Przekonaliśmy się jak bardzo nieludzkiej. Bezmyślni rosyjscy urzędnicy,  za pełną zgodą ówczesnych władz III RP, zadali rodzinom i wszystkim Polakom mającym zwykłe ludzkie uczucia,  ogromne cierpienie. Dzisiaj już wiemy czemu elity poprzedniej władzy i popierające ich na ulicach bandy tak zaciekle przeciwstawiały się ekshumacjom. Byli pewni, że otwarcie trumien odbierze im jakąkolwiek wiarygodność w sprawie smoleńskiej tragedii.

Prawda ostatecznie wygrała, tej hańby nie dało się ani zamilczeć ani zakrzyczeć. Prawda wygrała, bo przez siedem lat nie zabrakło nam hartu ducha i wiary w jej ostateczne zwycięstwo.

Nie przychodzimy tu, żeby z kimkolwiek walczyć. Nie jesteśmy tu dlatego, że kogoś nienawidzimy. Jesteśmy by dawać świadectwo prawdzie. Jesteśmy by swoją modlitwą wspierać rodziny poległych i tych, którzy prowadzą śledztwo. To wywołuje największą nienawiść sług kłamstwa. Ale żadna nienawiść nie zniszczy  idących drogą prawdy i sprawiedliwości.

Kluby Gazety Polskiej

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress