Tekst alternatywny

Apel – 10 kwietnia 2015 r.

Apel 10.04.2015

Pięć lat po śmierci polskiego prezydenta i jego małżonki, po tragedii prawie stu towarzyszących im osób, możemy im dzisiaj powiedzieć pamiętamy.

Nie zapomnieliśmy Waszej służby dla Ojczyzny,

Nie zapomnieliśmy Waszej gotowości do pracy i ofiar,

Nie zapomnieliśmy Waszej Śmierci.

Setki tysięcy Polaków na całym świecie co miesiąc modlą się za Wasze dusze i żądają prawdy. Honorem naszego pokolenia stało się wyjaśnienie i udokumentowanie tragedii z 10.04.2010  tak jak honorem pokolenia naszych Ojców była pamięć o tragedii katyńskiej.

Każdy z nas musiał dokonać wyboru. Pięć lat walki o prawdę i pamięć pozwoliło wielu ludziom iść drogą która kształtowała charakter. Tylko ci, którzy wybrali tą drogę będą mogli kiedyś powiedzieć, że nie zawiedli w chwili próby.

Losy polskiej delegacji do Katynia stały się częścią polskiego losu, polskiej historii. Polska zawszy była wymagająca i wymaga od nas i dzisiaj. Data 10.04 staje się datą tak samo ważną jak dni kiedy wspominamy naszych bohaterów i narodowe zrywy. Z tej daty będzie płynąć lekcja dla przyszłych pokoleń. Lekcja o śmierci zdradziecko zadanej ale też lekcja  o woli tysięcy Polaków do życia w wolności i prawdzie.

 

Kluby Gazety Polskiej

OBCHODY V ROCZNICY TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ W POLSCE I NA ŚWIECIE: http://www.klubygp.pl/wszystkie-wydarzenia/

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress