Tekst alternatywny

Apel – 10 kwietnia 2018 r.

Apel

Pan Bóg dał nam  wielki dzień. Po ośmiu latach walki mamy wreszcie w sercu Warszawy pomnik ofiar smoleńskiej tragedii. Kiedy zaczynaliśmy naszą walkę wiedzieliśmy, że nie będzie łatwa, trudno jednak było spodziewać się, że potrwa aż tyle lat. Wysiłek społeczny organizował Polaków w tej sprawie w całej Ojczyźnie i poza jej granicami. Jakiego trzeba było hartu ducha by przez 96 miesięcy przychodzić i upominać się o pamięć i prawdę. Jak bardzo trzeba było wierzyć, żeby przeciwstawić się szykanom i niszczeniu ludzkiej godności. Zanim stanęły pomniki z kamienia musieliśmy nosić je w sercu. Nasza pamięć i modlitwy były silniejsze niż dłuto rzeźbiarza. To duchowe ostrze tworzyło charaktery  ludzi, którzy stawali się zaczynem zmian w Polsce.

Tragedia Smoleńska zabrała nam elity narodu. Tragedia smoleńska przez osiem lat tworzyła elity narodu. Dzisiaj jest dzień pamięci ofiar ale dzisiaj jest też wielki dzień tych, którzy pamiętali. Każdemu z Was należy się podziękowanie. Każdemu w Polsce i za granicą. Każdemu, który walczył i trwał.

Nasza walka się nie kończy. Mamy obowiązek bronić stawianych pomników czcić pamięć poległych. Mamy obowiązek szukać i wyjawiać prawdę o tamtej tragedii. Jesteśmy to winni ofiarom, jesteśmy to winni Polsce. Przez dwa pokolenia nie zapomnieliśmy o zbrodni katyńskiej i pewnie nigdy już nie zapomnimy. Tak samo nie wolno nam zapomnieć o tym co stało się w Smoleńsku.

Bogu jesteśmy winni modlitwę za poległych.

Honor nakazuje szukać  prawdy do ostatecznego wyjaśnienia.

Ojczyzna chce, by pamiętać.

Kluby Gazety Polskiej

 Apel na 10 kwietnia 2018 r. Tam gdzie uroczystości odbywają się wcześniej lub później proszę też go odczytać.

Tomasz Sakiewicz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress