Tekst alternatywny

Apel – 10 lipca 2014 r.

Apel

Elity III RP błyskawicznie kompromitują się ujawniając swoją prawdziwą twarz. Wojna rządzących gangów doprowadziła do tego że mogliśmy ostatnio poznać realne mechanizmy władzy i motywację działań głównych aktorów sceny politycznej. Rzeczywiście państwo istnieje dziś tylko teoretycznie. Nie ma skutecznej polityki bezpieczeństwa a polityka zagraniczna służy co najwyżej załatwianiu stanowisk dla partyjnych dygnitarzy i wysokich urzędników państwowych.

Ta degradacja państwa nie byłaby możliwa gdyby nie smoleńska katastrofa. 51 jeden miesięcy temu zginęli Ci którzy potrafili Polsce służyć i dbać o jej interesy. W 2010 r. Polska miała wizję polityki zagranicznej realizowanej przez Lecha Kaczyńskiego. Wizja ta służyła narodom Europy Środkowej i była sprzeczna z imperialną polityką Rosji.  Ci, którzy łudzili się, że rezygnacja z  priorytetów naszego interesu narodowego udobrucha Kreml sami mogą się dzisiaj przekonać jakie są skutki ustępstw.

Rosnąca ilość ofiar na Ukrainie i pełzająca interwencja zbrojna Rosji doprowadziły  świat zachodni do przekonania, że potrzebna jest mobilizacja by zapobiec jeszcze większemu złu. Stało się to mocno za późno. 10 kwietnia 2010 r. podjęcie zdecydowanych działań dla wyjaśnienia tragedii mogło przyczynić się do powstrzymania Rosji. Zaniechania i celowe tuszowanie  śledztwa w sprawie śmierci polskiego prezydenta i niemal setki towarzyszących mu osób doprowadziły do tego, że cena za powstrzymania imperialnej polityki będzie dużo większa.

Kluby Gazety Polskiej

Relacje z miesięcznicy tragedii smoleńskiej w Polsce i na świecie:

http://www.klubygp.pl/kategoria/tragedia-smolenska-miesiecznice/

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress