Tekst alternatywny

Apel – 10 października 2014 r.

Apel – 10 października 2014 r.

W ciągu ostatnich kilku tygodni  sprawa tragedii Smoleńskiej dotarła do przedstawicieli  wielu innych narodów. W USA i Kanadzie Klubom Gazety Polskiej udało się zorganizować wspólne protesty diaspory polskiej i ukraińskiej, ale także litewskiej, łotewskiej i estońskiej przeciwko  agresji Moskwy na Ukrainie i rosyjskiemu terroryzmowi, którego ofiarą padł polski prezydent i prawie sto towarzyszących mu osób. Wspólnym elementem tych protestów było żądanie ukarania winnych smoleńskiego zamachu.

Politycy i działacze społeczni wielu narodów w tym ambasadorowie, konsulowie a także przedstawiciele parlamentów różnych krajów mieli okazję wysłuchać wystąpień które pokazywały jak Moskwa używa terroryzmu do realizacji swoich celów politycznych. Powoli zmienia się świadomość elit innych narodów w tej sprawie. Nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie lata naszych spotkań każdego dziesiątego, gdyby nie ogromny wysiłek setek ludzi organizujących smoleńskie marsze. Dzięki nim miliony Polaków mogło przekonać się, że nie ma zgody na kłamstwo i tej sprawy nie da się zapomnieć. To  nasz upór spowodował, że Polacy nie zapomnieli. Dzisiaj dzięki naszej walce mamy szansę docierać także do innych narodów.

Szanowni Państwo,

Już za miesiąc będziemy obchodzić święto niepodległości. Nie pozwólmy  by tuż przed wyborami prowokatorzy zniszczyli nam to święto i napisali scenariusz wygodny dla władzy. Dlatego 10 listopada spotykamy się po marszu pamięci w Warszawie pod pomnikiem Piłsudskiego,  a 11 listopada w Krakowie przy grobach Józefa Piłsudskiego oraz Lecha i Marii Kaczyńskich.

Kluby Gazety Polskiej

———————————-

Relacje z miesięcznicy tragedii smoleńskiej w Polsce i na świecie:

http://www.klubygp.pl/kategoria/tragedia-smolenska-miesiecznice/

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress