Tekst alternatywny

Apel do mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego w 35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Apel do mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego w 35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Mamy czas Adwentu!

Jakże boleśnie w pamięci rodzin ofiar stanu wojennego zapaść musiał Adwent 1981 roku, kiedy tuż przed najradośniejszymi ze Świąt traciły swych bliskich. Nie zgadzamy się na szarganie tej polskiej jakże ważnej dla nas rocznicy, nie zgadzamy się na upolitycznianie jej przez ludzi, którzy wtedy, w znaczącej większości, stali po innej stronie barykady, a dziś stroją się w pióra „obrońców demokracji”.

Nie pozwólmy sobie wmówić, że uczestniczący w „strajku obywatelskim” na dzierżoniowskim Rynku w dniu 13-go grudnia 2016 roku, miejscu autentycznego protestu Dzierżoniowian z 31-go sierpnia 1982 roku, są jego kontynuatorami.

Szanowni Państwo!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego narodzenia życzmy sobie wzajemnie zdrowia, wszelkiej pomyślności  i  Boskiej opieki  na  każdy dzień.  Rzeczpospolita jest Ojczyzną nas wszystkich, pamiętajmy o tym by nigdy już nie powtórzył się tragiczny Grudzień 1981 roku.

Organizacje patriotyczne i prawicowe z Dzierżoniowa: Zarząd Powiatowy Prawa i Sprawiedliwości, Komitet Miejski Prawa i Sprawiedliwości w Dzierżoniowie, Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego Ziemi Dzierżoniowskiej, Prawica Rzeczpospolitej, Obywatelski Ruch Patriotyczny, Klub „Gazety Polskiej” Dzierżoniów II.

dzierzoniowii-apel

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress