Duch powiał od Narodowego

Tomasz_Sakiewicz

Dopytują się najstarsi czytelnicy, kim są owe lemingi, których mamy ratować, podarowując im dodatkowy egzemplarz "Gazety Polskiej" lub "Codziennej"?

Komorowskiego nie chcą na mszy św. w Łucku

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Prezydent sam jest sobie winien, bo zamiast słuchać Polaków z Kresów, nadstawia ucha podszeptom Tomasza Nałęcza i Henryka Wujca.


Drobiazgi

Marcin Wolski

Jeśli przyrost poparcia dla jakiejś formacji politycznej zwykło się porównywać do kuli śniegowej, tak jego spadek do topienia bałwana.


Międzynarodowa konferencja prasowa CET-u w Budapeszcie (wideo)

1

W Budapeszczie odbyła się międzynarodowa konferencja prasowa CET-u, podczas której zostało przedstawione sprawozdanie o planach zainicjowanej na Węgrzech "Duchowej Obrony Ojczyzny".

Narodowa pielgrzymka Węgrów do Polski: Złożono hołd na Wawelu (wideo)

1

Przebywający w Polsce uczestnicy Pielgrzymki Kolejowej Czarnej Madonny, którzy przyjechali z Węgier, po odwiedzeniu sanktuarium w Częstochowie dotarli do Krakowa, gdzie razem z klubami "Gazety Polskiej" i Tomaszem Sakiewiczem złożyli kwiaty przy grobach Stefana Batorego oraz pary prezydenckiej.

Tłumy na spotkaniu z Sakiewiczem we Wrocławiu

1

Odbywające się ostatnio spotkania z Tomaszem Sakiewiczem w różnych miastach Polski cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. We Wrocławiu na spotkaniu z redaktorem naczelnym "Gazety Polskiej" pojawiło się ok 500 osób.

Oświadczenie w sprawie komunikatu o. T. Rydzyka

1

W związku z komunikatem o. dr. Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja, który ukazał się dzisiaj (19 czerwca) na stronie Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, uprzejmie proszę Kluby "Gazety Polskiej" o uszanowanie Jego decyzji i nieangażowanie się w organizowanie marszów w obronie TV Trwam.

Tv Niezależna Polonia Canada u Ryszarda Kapuścińskiego (wideo)

W rok po pierwszym spotkaniu, TV Niezależna Polonia ponownie odwiedziła Przewodniczącego Klubów Gazety Polskiej oraz Prezesa Fundacji tychże Klubów, pana Ryszarda Kapuścińskiego w siedzibie Klubów GP w Krakowie.


List Jarosława Kaczyńskiego do Klubów "GP"

W liście do uczestników VIII Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" Jarosław Kaczyński przyznał, że to właśnie członkowie Klubów "GP" - zawsze, kiedy zachodzi taka potrzeba - stają w obronie prawdy, wolności i pamięci, i trwają na posterunku, gdy wymaga tego sytuacja. Prezes PiS stwierdził też, że żałuje, iż nie może uczestniczyć w tegorocznym Zjeździe. Zapewnił, że w towarzystwie jego uczestników zawsze miło spędza mu się czas.

List Jarosława Kaczyńskiego


Zjazd wolnych Polaków

Politycy, działacze społeczni i niepodległościowi, ale przede wszystkim klubowicze i dziennikarze środowiska "Gazety Polskiej" w miniony weekend wzięli udział w VIII zlocie klubów "GP" w Kalwarii Zebrzydowskiej. "Członkowie klubów zawsze, kiedy zachodzi taka potrzeba, stają w obronie prawdy, wolności i pamięci. W Was tkwi siła i duch republikańskiego zaangażowania" - napisał w liście do uczestników prezes PiS Jarosław Kaczyński.

WPiS - Dobra Polska niebawem wróci

W Kalwarii Zebrzydowskiej zakończył się VIII Zjazd Klubów "GP"

W Kalwarii Zebrzydowskiej zakończył się VIII Zjazd członków Klubów "Gazety Polskiej". – Mimo kiepskiej pogody wyjeżdżamy stąd z "naładowanymi akumulatorami". Energię tę skierujemy na zmianę Polski ku lepszemu – mówi portalowi niezalezna.pl szef Klubów "Gazety Polskiej" Ryszard Kapuściński.

Omówienie dotychczasowej działalność Klubów "Gazety Polskiej"

Na Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej" pierwszym punktem programu było spotkanie klubowe, na którym omawiano działalność klubów "GP" i sprawy bieżące.

VIII Zjazd Gazety Polskiej - video - Stefan Budziaszek

W dniach 24-26 maja 2013 r.w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się VIII Zjazd Klubów Gazety Polskiej. Udział wzięli przedstawiciele Klubów GP z kraju jak i z zagranicy, m.in. z Kanady, USA, Holandii, Irlandii i Danii. Gośćmi Zjazdu byli również posłowie i politycy PIS. Wywiad z red. nacz. "Gazety Polskiej" Tomaszem Sakiewiczem oraz prezesem Klubów "Gazety Polskiej" Ryszardem Kapuścińskim. Zdjęcia-Stefan Budziaszek.

Wideo 1     Wideo 2     Wideo 3     Wideo 4     Wideo 5     Wideo 6

VIII Zjazd Klubów Gazety Polskiej – dzień drugi

Zgromadzeni w Kalwarii Zebrzydowskiej członkowie Klubów Gazety Polskiej intensywnie spędzali dzisiejszy dzień. Program był napięty, zakończyły się już m.in. wykład o roli Polski w Europie oraz spotkanie z twórcami filmu "Smoleńsk". O swoich badaniach opowiedzieli też członkowie zespołu parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154M

Tomasz Sakiewicz - w obronie TV TRWAM

W związku z podejmowanymi próbami skłócenia środowiska związanego z o. Tadeuszem Rydzykiem i "Gazety Polskiej" przypominamy wystąpienie red.Tomasza Sakiewicza po Marszu w Obronie TV TRWAM z 4 marca 2012 r. W marszu zorganizowanym między innymi przez Klub "Gazety Polskiej" w Gliwicach uczestniczyło około 20 tysięcy osób.Tychy pamiętają ofiary katastrofy (wideo)

W Tychach odbyły się uroczystości odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, w której zginął Prezydent RP Lech Kaczyński oraz 95 osób członków delegacji państwowej udającej się na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej.

Spotkanie T. Sakiewicza z Czytelnikami w Krakowie (wideo)

Tomasz Sakiewicz, autor książki "Partyzant Wolnego Słowa", spotkał się w Krakowie z Czytelnikami. Kilkaset osób pojawiło się, aby porozmawiać z redaktorem naczelnym "Gazety Polskiej".

"Krzyż smoleński okryty całunem milczenia" w Krakowie-Nowa Huta (wideo)

W Krakowie-Nowej Hucie odbyły się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej "Krzyż smoleński okryty całunem milczenia" w parafii pw. Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny na os. Kalinowym 5.

Tusk uciekł do Nigerii. Tysiące osób przed kancelarią premiera (wideo)

Marsz z bębnami i transparentami, który wyruszył z Krakowskiego Przedmieścia, dotarł przed budynek Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Tysiące osób wznosiły okrzyki "Donald dziki, uciekł do Afryki" oraz "Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę".


Konferencja prasowa w Hotelu Gellert (wideo)

Konferencja prasowa w Hotelu Gellért kierownictwa CÖKA-CET – z prezesem László Csizmadią, red. nacz. "GP" Tomaszem Sakiewiczem i prezesem Klubów "GP" Ryszardem Kapuścińskim - na której został podpisany "Obywatelski Kodeks Etyczny". Zostanie on zaprezentowany na forum Unii Europejskiej.

Red. Anita Gargas na spotkaniu Klubu "GP" w Poznaniu

W Poznaniu odbyło się spotkanie z red. Anitą Gargas autorką filmu " Anatomia upadku". Spotkanie w Pałacu Działyńskich zorganizował Poznański Klub "Gazety Polskiej".

Spotkanie z Cezarym Gmyzem

6 marca 2013 r. w wypełnionej auli Centrum Edukacyjnego JP II red. Cezary Gmyz spotkał się z mieszkańcami Gliwic.


Prawicowy komentarz polityczny - Jerzy Kenig

Przewodniczący Kieleckiego Klubu "GP" Jerzy Kenig, już 5 lat, bo od maja 2008 roku, jest cotygodniowym, komentatorem politycznym w Radio Fama.

II Wielki Wyjazd na Węgry - podziękowanie

Dziękuję wszystkim wolontariuszom i ludziom dobrej woli, którzy w skrajnie trudnych warunkach pracowali przed, podczas i po II Wielkim Wyjeździe na Węgry.

II Szczeciński Marsz Solidarności z Węgrami

Klub Gazety Polskiej w Szczecinie w ramach DNI PRZYJAŹNI POLSKO-WĘGIERSKIEJ zorganizował II Szczeciński Marsz Solidarności z Węgrami.


II Wielki Wyjazd na Węgry

- transmisje wideo: zobacz
- fotorelacja: zobacz
- relacja wideo: vod.gazetapolska zobacz
wielkiwyjazdnawegry.pl

Klub "GP" w Kobyłce przyjął imię rotmistrza Pileckiego

W Kobyłce odbyły się uroczystość nadania Klubowi "Gazety Polskiej" w Kobyłce imienia rotmistrza Witolda Pileckiego. Redaktor naczelny "GP" Tomasz Sakiewicz podkreślił, że przyjęcie przez klub takiego patrona to zarazem wyzwanie, któremu będą musieli sprostać jego członkowie.

Prezydent Lech Kaczyński na Śląsku

Wydawało się to za niewykonalne -upamiętnienie Lecha Kaczyńskiego na Śląsku. W Gliwickim Klubie Gazety Polskiej powiedzieliśmy "Spróbujmy, a może się uda, a jeśli się nie uda, to będziemy wiedzieli jak na naszym Śląsku jest naprawdę".

Profesor Jerzy Robert Nowak w Legnicy

Legnicki Klub "GP" gościł prof. Jerzego Roberta Nowaka. Sala w Klasztorze OO. Franciszkanów zapełniła się w całości. W pierwszej części spotkania znakomity historyk wnikliwie opisywał obecną sytuację w Polsce i Europie.II Zjazd Wielkopolskich Klubów Gazety Polskiej

II Zjazd Wielkopolskich Klubów Gazety Polskiej rozpoczął się od zwiedzenia Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Lusowie, gdzie uczestnicy zapoznali się z historią powstania tej placówki kulturalnej.


Koncert Jana Pietrzaka "Wolne Żarty"

Wielkim wydarzeniem w Wodzisławskim Centrum Kultury był występ Jana Pietrzaka zatytułowany "Wolne Żarty". Gość przybył na zaproszenie Klubu "Gazety Polskiej" w Wodzisławiu Śląskim przy współpracy Fundacji Klubów "Gazety Polskiej".


Bal Niepokornych w Krakowie (fotorelacja)

W sobotę w krakowskim Grand Hotelu odbył się charytatywny Bal Niepokornych dla dziennikarzy, współorganizowany przez "Gazetę Polską". Wśród gości pojawiło się wielu znanych polityków, ludzi kultury i publicystów. W jego trakcie m.in. zlicytowano pismo procesowe adwokata Adama Michnika.

Bal Niepokornych - 9 lutego 2013 roku w Krakowie. - wideo

Gala Człowieka Roku w Warszawie (Fotorelacja)

Fotorelacja z gali z okazji XX-lecia tygodnika "Gazeta Polska" wręczono nagrodę "Człowieka Roku 2012"


"Gazeta Polska" ma 20 lat! Zobacz relację z uroczystej gali

W warszawskim Teatrze Palladium na gali z okazji XX-lecia tygodnika „Gazeta Polska” wręczono nagrodę "Człowieka Roku 2012", nagrodę im. św. Grzegorza I Wielkiego oraz nagrodę Klubów "Gazety Polskiej".

Człowiekiem Roku Klubów "Gazety Polskiej" w 2012 roku został Minister Antoni Macierewicz.

- Ta nagroda jest dla mnie darem świadczącym o zaufaniu, ale przede wszystkim zobowiązaniu na przyszłość. To państwo przemieniacie nasze życie społeczne, polityczne i duchowe.


Laureat Klubów "Gazety Polskiej" - Nagroda za służbę Polsce

Człowiekiem Roku klubów "Gazety Polskiej" za rok 2012 został Antoni Macierewicz. - To nagroda od czytelników i sympatyków, od wszystkich 330 klubów - mówi Ryszard Kapuściński, szef klubów "GP".Minister Antoni Macierewicz w Raciborzu

Wydarzeniem na skalę województwa było spotkanie z posłem Antonim Macierewiczem, przewodniczącym Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154M z dnia 10 kwietnia 2010 roku, które zgromadziło ponda 300 osób.

Uroczystości 150 rocznicy Powstania Styczniowego.

W całej Polsce Kluby "GP" zorganizowały lub współorganizowały uroczystości 150 rocznicy Powstania Styczniowego.
Pełne relacje ze wszystkich uroczystości: www.niezalezna.pl i www.klubygazetypolskiej.pl

Wzruszające pożegnanie Jarosława Kaczyńskiego z mamą... (wideo)

Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego podczas pogrzebu śp. Jadwigi Kaczyńskiej. W dzień jej 85. urodzin, 31 grudnia, wyraźnie uświadomiła sobie, że odchodzi. Kazała mi odwieźć książki do domu. (...)
Powiew optymizmu w Nowej Hucie (wideo)

W Klubie "GP" w Nowej Hucie odbyło się spotkanie z Marcinem Wolskim zatytułowane: Wszystkie twarze Nadredaktora - od "Szęśćdziesiątki" do "Mocarstwa". Spotkanie poprzedziło wspólne śpiewanie kolęd G. Kowalskiego i W. Krupy.


Tomasz Sakiewicz o "Anatomii upadku": pierwsza spójna koncepcja Smoleńska

Film Anity Gargas "Anatomia Upadku" jest pierwszą spójną koncepcją katastrofy smoleńskiej. Nowi, nieznani ani prokuraturze ani opinii publicznej świadkowie opowiadają o zdarzeniu, które widzieli w czasie, gdy tupolew, którym leciała 10 kwietnia 2010 r. prezydencka delegacja, zbliżał się do lądowania.

Wystawa "KATYŃ 1940 - SMOLEŃSK 2010" w Toronto

Klub "GP" w Toronto zorganizował w rotundzie Toronto City Hall otwarcie prezentacji wystawy "Katyń 1940 - Smoleńsk 2010". Wystawę zwiedziła również przebywające właśnie z wizyta w Toronto p. Magdalena Merta.Marsz Wolności i Solidarności

Jarosław Kaczyński: nie ma polskości bez wolności. "Czy możemy sobie wyobrazić Polskę inną niż ta dziś, w której będzie pluralizm mediów, nie będzie się wyrzucało odważnych dziennikarzy z telewizji,..."


Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Opolu (wideo, audio)

Minimum 500 osób wzięło udział w spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim w Opolu. Aula Stara Uniwersytetu Opolskiego przy ul. Oleskiej pękała w szwach.Sukces Klubu "GP" w Hamburgu

Tłumy Polaków mieszkających na stałe w Niemczech przyszły na hamburski pokaz filmu "Gdzie był Bóg w Smoleńsku" autorstwa Tomasza Terlikowskiego i Grzegorza Górnego. Pokaz zorganizował hamburski Klub "GP".Oburzeni w Gliwicach

Mimo sobotniego wieczoru, największa sala Centrum Edukacyjnego im. Jana Pawła II wypełniła się po brzegi. Na zaproszenie Gliwickiego Klubu "GP" przyjechał Pan Poseł Antoni Macierewicz, witany długotrwałymi brawami na stojąco.

Spotkanie z redaktorem Rafałem Ziemkiewiczem (audio)

W Wodzisławiu Śląskim miało miejsce spotkanie z red. Rafałem Ziemkiewiczem. W spotkaniu uczestniczyło około 400 osób m.in. poseł Bolesław Piecha oraz przedstawiciele Klubów "GP" z Jastrzębia, Rybnika oraz Raciborza.Redaktor Tomasz Sakiewicz w Garwolinie i Miętnem (wideo)

Na zaproszenie Klubów "Gazety Polskiej" z Garwolina i Miętnego oraz Posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka przybył na spotkanie z mieszkańcami redaktor naczelny tygodnika "Gazeta Polska". W latach 80-tych działacz NZS oraz twórca podziemnej prasy.


Tysiące Polaków pod pomnikiem Piłsudskiego

W Marszu Niepodległości udział wzięły licznie reprezentowane Kluby Gazety Polskiej z całej Polski, których wspierali goście z Węgier.
- fotorelacja - relacja wideoGoście z Węgier w siedzibie Gazety Polskiej

Konferencja prasowa w siedzibie "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" z udziałem gości z Węgier - dr László Csizmadia prezesa CET (Rada Porozumienia Społecznego) oraz dr Annymarii Pethő, prezes Stowarzyszenia Kobiety na rzecz Narodu Węgierskiego. Warszawa 11.11.2012

Tomasz Sakiewicz w Opolu (wideo)

Tomasz_Sakiewicz

Opole odwiedził redaktor naczelny "Gazety Polskiej" - Tomasz Sakiewicz. Spotkanie z Panem Redaktorem odbyło się w ramach cyklu "Opolska Wszechnica Solidarności", których organizatorem jest NSZZ "Solidarnośc" Uniwersytetu Opolskiego oraz Klub GP w Opolu.
Kluby "GP" w obronie demokracji (wideo)

Tomasz_Sakiewicz

W Sejmie, pod przewodnictwem posła PiS Krzysztof Szczerskiego, obradował Zespół Parlamentarny ds. Obrony Demokratycznego Państwa Prawa. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Klubów "Gazety Polskiej".

Społeczny Komitet Obchodów Trzeciej Rocznicy Tragedii nad Smoleńskiem

12 października, na spotkaniu w redakcji "Gazety Polskiej", w obecności red. Katarzyny Gójskiej - Hejke, red. Tomasza Sakiewicza, Ryszarda Kapuścińskiego...Kraków czyta i promuje "obciachowe gazety"

Grupa aktywnych ludzi w większości związanych z Krakowskim Klubem "Gazety Polskiej" im. Janusza Kurtyki, ale nie tylko, wzięła udział w kolejnej już edycji akcji czytania "obciachowych gazet".


Spotkanie w krakowskiej księgarni "Gazety Polskiej" z red. Witoldem Gadowskim (wideo)

Spotkanie w krakowskiej księgarni "Gazety Polskiej" z red. Witoldem Gadowskim, autorem książki "Wieża komunistów".

Obudź się, Polsko - relacja na Niezalezna.pl

29 września na ulice Warszawy wyszli ludzie oburzeni działaniami rządu i sprzeciwiający się wydłużeniu wieku emerytalnego, podnoszeniu podatków i polityce antyrodzinnej. Zobacz relację reporterów portalu Niezalezna.pl
FOTORELACJA - Obudź się, Polsko: Warszawa, Winnipeg, Paryż, Chicago.

Spotkanie z Ryszardem Kapuścińskim i Pawłem Piekarczykiem w Paryżu (wideo)

W Paryżu odbyło się pierwsze ze spotkań zorganizowanych przez Klub "GP", na które zostali zaproszeni przedstawiciele "Gazety Polskiej" – Ryszard Kapuściński i Paweł Piekarczyk.Marsze w Obronie Wolnych Mediów

1

Marsze w Obronie Wolnych Mediów orgaznizowane przez Kluby "Gazety Polskiej" m.in. w Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Chicago, Berlinie, Bydgoszczy.


Msza na Jasnej Górze w intencji "Gazety Polskiej"

1

W pierwszą rocznicę powstania "Gazety Polskiej Codziennie" na Jasnej Górze przed Cudownym Obrazem została odprawiona Msza św. w intencji "Gazety Polskiej" i "Codziennej".


Wystawa "Prawda i Pamięć. Smoleńsk 2010."

1

Prezentacja wystawy "Prawda i Pamięć" w Klubach "Gazety Polskiej". Wystawy, ktora została ocenzurowana w Parlamencie Europejskim.Informacja dla Członków Klubów "Gazety Polskiej" o sytuacji na prawicy

1

Ostatnie wydarzenia na polskiej scenie politycznej stawiają nas przed dylematami, z którymi Kluby "Gazety Polskiej" muszą się zmierzyć.
Felietony

VIII Zjazd Klubów Gazety Polskiej - Kalwaria Zebrzydowska 2013

Ryszard_Kapuscinski.jpg

Już wkrótce spotykamy się na święcie Klubów "Gazety Polskiej" jakim jest coroczny Zjazd Klubów "GP".Pomyśl, zanim kogoś oplujesz!

Krzysztof_Pasierbiewicz.jpg

Jak zobaczyłem wczoraj odpowiednio wykadrowane zdjęcie uśmiechniętej Agnieszki Radwańskiej ...
Wyniki z paska wyssane

Tomasz_Kowalczyk.jpg

"Jedno piwo, panie Palivec, ale ciemne, bo dziś mamy żałobę!"...Kluby - Wydarzenia


GALERIA


Multimedia

- Szabla dla Antoniego Macierewicza

- Ukraińskie ludobójstwo na Wołyniu

- Bal Niepokornych - 9 lutego 2013 roku w Krakowie

- Przede wszystkim gospodarka !!!

- 34 Miesięcznica Smoleńska w Krakowie

- Polakom ze Stanów Zjednoczonych-DZIĘKUJEMY

- Adam Słomka,o Krakowskich Sądach


czytaj dalej

POMÓŻMY

Wiele złego dzieje się w Polsce pod rządami ekipy Donalda Tuska,...


czytaj dalej

Anonymous podsumowują rząd - lista

"Anonimowi są hakerami ale nie od systemów komputerowych. Naszą specjalnością są systemy rządowe..."


czytaj dalej

Biała Księga Smoleńska

Biała Księga Smoleńskiej Tragedii...


czytaj dalej


Polska z lat 80-tych ubiegłego stulecia

- przemówienia - "Solidarność"
- stan wojenny - łzy Polaków

Karol Wojtyła, Ojciec św. JAN PAWEŁ II i POLACY na płytach gramofonowych w latach 1979-1987 ubiegłego stulecia.

http://www.wincentyzkrakowa.plOdkryć Prawdę - dokument Aliny CzerniakowskiejAnimowana "Historia Polski"History of Poland in 10 minutesMapa interaktywna z historii Polski

Obciachowe Gazety

Nasza strona używa cookies czyli po polsku cisteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Biuro Klubów "Gazety Polskiej"505 038 217, (12) 422 03 08;
e-mail klubygp@gazetapolska.pl
ul. Jagiellońska 11/7 31-011 Kraków

Layout i wykonanie: Wójcik A.E.