10 października - jak co miesiąc, kluby "GP" organizują w całej Polsce uroczystości upamiętniające Ofiary katastrofy pod Smoleńskiem. Podczas uroczystości odczytana zostanie "Petycja do Kongresu USA w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem" pod którą będziemy zbierać podpisy.


Zaproszenia na Uroczystości upamiętniające tragedię pod Smoleńskiem
Klub w Warszawie - 10 października o godz. 19 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela odprawiona zostanie Msza św. w intencji Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonki śp. Marii Kaczyńskiej oraz wszystkich ofiar katastrofy w Smoleńsku. Po nabożeństwie odbędzie się Marsz Pamięci pod Pałac Prezydencki, gdzie zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.


Klub w Krakowie - zaprasza 10 października o godz. 16.30 na mszę św. w Katedrze Wawelskiej, po mszy przejście do Krypty pod Wieżą Srebrnych Dzwonów gdzie zostanie oddany hołd i złożony zostanie wieniec na sarkofagu Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej, później wspólne przejście pod Krzyż Katyński na plac im. ojca gen. Adama Studzińskiego gdzie odmówiona zostanie modlitw za poległych w Katyniu i pod Smoleńskiem.


Klub w Zabrzu - i biuro poselskie Tadeusza organizuje 10 października wyjazd do Warszawy w związku z 6 miesięcznicą katastrofy Smoleńskiej. Zapisy w biurze poselskim Tadeusza Wity, ul Dworcowa 8, tel. 32 370 27 65.


Klub w Poznaniu - organizuje miesięcznicową uroczystość ku czci pamięci Prezydenta Kaczyńskiego, jego małżonki i 94 osób towarzyszących Mu w podróży do Smoleńska. Uroczystość odbędzie się w niedzielę 10 października, godz. 17, pod pomnikiem katyńskim (ul. Fredry/ul. Niepodległości)


Klub w Sochaczewie i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej - zaprasza 10 października o godz. 15 do Grzybowa Dolnego na uroczyste poświęcenie krzyża. Będzie on znakiem upamiętniającym wszystkie ofiary katastrofy polskiego samolotu pod Smoleńskiem, z Prezydentem Polski prof. Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią na czele. W tym miejscu 19 maja 2010 r. posadzono już 96 Dębów Pamięci.


Klub w Lublinie - 10 października o godzinie 11.30, w kościele Ojców Kapucynów, ul. Krakowskie Przedmieście 42, odbędzie się msza św. w intencji Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich oraz pozostałych ofiar katastrofy smoleńskiej. Po mszy odbędzie się uroczystość zapalenia zniczy na Placu Litewskim pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.


Klub w Łodzi - 10 października spotyka się o godz.16 przed Katedrą Łódzką, aby zapalić znicze, a o 17 odbędzie się Msza św.


Klub "GP" - Myśli Patriotycznej w Suwałkach zaprasza na Mszę Św. w intencji śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i pozostałych 95 Ofiar Tragedii Smoleńskiej, która odbędzie się 10 października, godz. 12, w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, przy ul. Mickiewicza w Suwałkach. Po Mszy Św. zapalimy znicze przed Dębem Wolności - miejscu upamiętnienia Ofiar Tragedii Smoleńskiej.


Klub w Elblągu - zaprasza 10 października o godzinie 18 w Elblągu pod Krzyżem Katyńskim na cmentarzu przy ul. Agrykola gdzie odbędzie się uroczystość upamiętniająca Ofiary katastrofy smoleńskiej.


Klub w Gdyni - 9 października, godz.12, spotkanie organizacyjne, Biblioteka Miejska al. Marszałka J. Piłsudskiego 18. 10 października o godz. 17 spotkanie przed domem Marii i Lecha Kaczyńskich w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 55 gdzie złożone zostaną kwiaty, zapalone znicze, godz. 18, w kościele pw. św. Bernarda, przy ulicy Antoniego Abrahama 41 - msza święta w intencji Ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.


Klub w Tarnowie - 10 października klub spotka się jak co miesiąc pod tablicą katyńską gdzie złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze.13 października o 18-tej spotkanie klubu w biurze poselskim PIS, ul. Wałowa 2 w Tarnowie. Pod Tablicą katyńską spotykamy się o 19-tej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.


Klub w Olkuszu - 10 października o godz. 11.30 w Bazylice św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu odprawiona zostanie Msza św. w intencji ofiar katastrofy Smoleńskiej , w której weźmie udział weźmie rodzina Śp. Zbigniewa Wassermanna. Po mszy św. złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze pod Krzyżami Pamięci.


Klub w Pile - zaprasza na Mszę św. w intencji Ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, godz. 15, w Parafii Św. Rodziny, po mszy złożone zostaną kwiaty pod Pomnikiem Jana Pawła II.
Po uroczystościach klub zaprasza na spotkanie z red. Piotrem Lisiewiczem w sali św. Jana Bosko w Parafii św. Rodziny.


Klub we Wrocławiu, redakcja "OPCJI NA PRAWO", PiS - zapraszają 10 października na uroczystości upamiętniające Ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem: kościół Najświętszej Marii Panny na Piasku - Ostrów Tumski-Wrocław: 18- Msza Święta w języku łacińskim wg klasycznego rytu rzymskiego, godz. 19:00 - okolicznościowe wystąpienia, godz. 19.20 - koncert patriotyczny- "Requiem dla Prezydenta" w hołdzie prof. Lechowi Kaczyńskiemu Prezydentowi RP. Po koncercie ok. godz. 19:45 marsz milczenia ulicami Wrocławia. Spod Kościoła NMP na Piasku, pod tablicę śp. Władysława Stasiaka przy ul. Szewskiej, a następnie pod tablicę śp. Aleksandry Natalli - Świat przy pl. Solnym 14.


Klub w Gliniance - zaprasza na Mszę św. za Ojczyznę i Ofiary katastrofy pod Smoleńskiem, 11 października, godz. 17, w Kościele Parafialnym, oraz na spotkanie z panem Andrzejem Melakiem bratem poległego pod Smoleńskiem Stefana Melaka, godz. 18, w Izbie Regionalnej w Gliniance.


Klub w Opolu - 10 października 2010 roku o godzinie 19.30 w Katedrze św. Krzyża zostanie odprawiona Msza św. w intencji: Prezydenta R P Śp. Lecha Kaczyńskiego i Jego Małżonki Śp. Marii Kaczyńskiej oraz wszystkich ofiar tragedii smoleńskiej. Po Mszy św. odbędzie się Marsz Pamięci pod pomnik Żołnierzy Wyklętych gdzie zostaną zapalone znicze.


Klub w Gdańsku - uczci poległych w katastrofie Smoleńskiej o godz. 11.30 mszą żałobną za poległych w katastrofie smoleńskiej, która odbędzie się w kościele garnizonowym w Gdańsku-Wrzeszczu przy ul. Jana Matejki, godz. 17 nastąpi oddanie hołdu Parze Prezydenckiej śp. Marii i Lechowi Kaczyńskim przed ich domem w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 55 (złożenie wieńca, zapalenie zniczy, modlitwa), 18.30 oddanie hołdu śp. Annie Walentynowicz - spotkanie przy Jej grobie na cmentarzu Srebrzysko.


Klub Przemyślu - zaprasza na uroczystą Msze Świętą w intencji Prezydenta i pozostałych Ofiar katastrofy smoleńskiej w niedzielę 10 października o godz.15.30 do Bazyliki Katedralnej, a po Mszy na spotkanie z senatorem PiS-u Stanisławem Piotrowiczem do Domu Katolickiego Roma. Temat spotkania to - przyczyny katastrofy .


Klub w Gliwicach - zaprasza na Mszę św. w intencji Ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, 10 października, godz. 18, kościół garnizonowy pw. Św. Barbary.


Klub w Jaworznie - 10 października o godz. 12 w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jaworznie - Osiedlu Stałym, zostanie odprawiona Masza Święta w intencji Ofiar katastrofy smoleńskiej.


Klub w Bydgoszczy - 10 października, godz. 17 na Starym Rynku ułożony zostanie krzyż z kwiatów, zapalone znicze i oddany zostanie Hołd poległym pod Smoleńskiem.


Klub w Szczecinie - 10 października o godz. 17 przy Pomniku Jana Pawła II na Jasnych Błoniach zapalając symboliczne znicze klub odda hołd Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, Jego Małżonce i 94 Ofiarom katastrofy. Następnie przejdzie na Mszę Św. za Ojczyznę do kościoła pw. Św. Rodziny przy ulicy Królowej Korony Polskiej.


Klub w Piotrkowie Tryb. - 10 października mieszkańcy uczczą pamięć Ofiar Smoleńska wywieszając w tym dniu flagi biało-czerwone przed swoimi domami, o godz. 19 spotkają się na mszy św. w intencji Śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego , Jego małżonki Marii i 94 osób im towarzyszących w tym tragicznym locie. Po mszy św. tradycyjnie przejdziemy pod pomnik katyński gdzie zostaną zapalone białe i czerwone znicze, złożone kwiaty.


Klub w Pyskowicach - msza św. w intencji Ofiar katastrofy pod Smoleńskiem w parafii pod wezwaniem Nawrócenia Św. Pawła, 10 października, godz. 17.


Klub w Stalowej Woli - 10 października o godz. 16 w Bazylice Mniejszej pw. Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli odbędzie się uroczysta Msza Święta, podczas której polecać będziemy wszystkie ofiary tragicznego lotu do Katynia, rodziny zmarłych i Naszą Ojczyznę, Opatrzności Bożej.
Po Mszy Świętej złożymy wieńce i zapalimy znicze przy Krzyżu znajdującym się na frontonie Bazyliki. Niech każdy weźmie ze sobą znicze, jako symbol pamięci. Po uroczystej Mszy Świętej zapraszamy wszystkich na otwarte spotkanie z posłem na Sejm RP, historykiem i felietonistą Radia Maryja dr Zbigniewem Girzyńskim. Spotkanie odbędzie się w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli o godzinie 17.30. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy i aktywnego uczestnictwa we Mszy Świętej i spotkaniu.


Klub w Rzeszowie i Podkarpacki Związek Piłsudczyków zaprasza w niedzielę 10 października o godz. 8 na comiesięczne spotkanie modlitewne i zapalenie zniczy pod krzyżem Sybiraków obok rzeszowskiego zamku. Proszę zabrać flagi transparenty dla upamiętnienia katastrofy pod Smoleńskiem śmierci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonki wraz polskimi patriotami.


Klub w Tarnobrzegu - 10 października Msza św.w intencji zmarłych w katastrofie smoleńskiej, która odbędzie się w kościele Św. Barbary o godz.9:30. Do uczestnictwa w tej Mszy zaprosiliśmy członków Prawa i Sprawiedliwości. Po Mszy skierujemy swe kroki na cmentarz wojenny i pod pomnikiem katyńskim złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze.


Klub w Żywcu - 10 października Msza św. o godz. 16 w Kokatedrze pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu. Zapraszamy szczególnie młodzież studiującą i pracującą.


Klub w Garwolinie - w dniu 10 października o godz. 18.00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie odbędzie się uroczysta msza za Ofiary Katastrofy Smoleńskiej, która została zamówiona z inicjatywy Klubu Gazety Polskiej w Garwolinie, oraz Komitetu PiS Garwolin - miasto i Komitetu PiS Gminy i Miasta Pilawa i Gminy Garwolin. Po mszy przejdziemy pod pomnik AK złożyć kwiaty i zapalić znicze. Zapraszam Włodzimierz Gołaszewski.


Klub w Katowicach - zaprasza na Mszę .św. 10.10 (niedziela) o godz. 18.30 w Kościele pw. Piotra i Pawła ul.Mikołowska w miesięcznice katastrofy smoleńskiej. Po mszy uczestnicy przejdą pod Pomnik Katyński na Placu Andrzeja.


Klub w Częstochowie - Dnia 10.09.2010 odbedzie się Msza Św za ofiary smoleńskie Kościół pod wezwaniem NMP ul. Michałowskiego 28 na Północy. Msze Św odprawi ksiądz Ryszard Umanski-kapelan "Solidarności" godz 18.00.Zapraszamy wszystkich patriotów z Częstochowy i okolic.