-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ---- ARCHIWUM STAREJ STRONY - ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ KLUBÓW GAZETY POLSKIEJ:                                                                 www.klubygazetypolskiej.pl
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------http://niezalezna.pl/16010-jest-szansa-na-%E2%80%9Euczciwe-wybory%E2%80%9D

Jest szansa na "Uczciwe wybory"Prezes PiS Jarosław Kaczyński podpisał porozumienie o współpracy na rzecz uczciwości przeprowadzenia wyborów parlamentarnych. Chodzi o wybory uczciwe, bez jakichś gierek, bez używania sztuczek socjotechnicznych - tłumaczył Kaczyński.

PiS zamierza oddelegować do obwodowych komisji wyborczych nawet 25 tys. osób, które będą kontrolować sposób głosowania oraz liczenia głosów. PiS dla koordynacji procesu kontroli głosowania powołało Biuro Ochrony Wyborów.

Porozumienie, poza prezesem PiS, podpisali: Ryszard Kapuściński, prezes Klubów "Gazety Polskiej", Ewa Stankiewicz ze stowarzyszenia "Solidarni 2010" i Maciej Łopiński z Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego.

"Uczciwe państwo to kwestia uczciwie przeprowadzonych wyborów" - mówił Kaczyński na konferencji prasowej.

Jak wyjaśnił, "nie chodzi o żadne podejrzenia", ale o to, że "od chwili, od kiedy powstała nowoczesna demokracja, wybory są przeprowadzane na zasadzie ograniczonego zaufania". "Są kontrolowane przez opozycję i przez różne siły społeczne" - zaznaczył Kaczyński. Jak ocenił, "to jest norma demokratyczna".

"Bez tego o demokratycznych wyborach po prostu nie można mówić i wobec tego nie można mówić także o uczciwym państwie, bo uczciwe wybory są fundamentem uczciwego państwa" - podkreślił prezes PiS. Jak stwierdził, to nie jest przedsięwzięcie partyjne, "ekstraordynaryjne", ale "szerokie przedsięwzięcie społeczne". "To jest element społecznego ruchu, który pojawił się w Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy" - dodał.

"Chodzi o wybory uczciwe, bez jakichś gierek, z dopuszczeniem wszystkich (...), bez używania sztuczek socjotechnicznych, bo to wszystko nie ma nic wspólnego z demokracją" - mówił Kaczyński.

"Wszędzie możemy mieć mężów zaufania, możemy mieć 25 tys. osób, które będą w komisjach obwodowych do samego końca, będą kontrolowali sposób liczenia głosów, a przedtem prowadzenia głosowania" - dodał.

Prezes PiS był również pytany o dzisiejszy sondaż pokazujący, że Prawo i Sprawiedliwość cieszy się największą popularnością wśród młodych Polaków.

- Nasza propozycja dla młodych jest szansą funkcjonowania w życiu publicznym dla nich. My mówimy: Bierzcie sprawy w swoje ręce, my to ułatwimy - tłumaczył.

Zadbajmy o uczciwe wybory (wideo)- czytaj

1

Wideo: http://vod.gazetapolska.pl/443-uczciwe-wybory-podpisanie-porozumienia


- Koordynatorzy wyborczy w danych okręgach - POBIERZ


Foto.: (foto. Samuel Pereira)


Biuro Klubów "Gazety Polskiej"505 038 217, (12) 422 03 08;
e-mail klubygp@gazetapolska.pl
ul. Jagiellońska 11/7 31-011 Kraków

Layout i wykonanie: Wójcik A.E.