-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ---- ARCHIWUM STAREJ STRONY - ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ KLUBÓW GAZETY POLSKIEJ: www.klubygazetypolskiej.pl -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Kontakt: Przewodnicząca: Maria Wichniewicz, tel. 601-791-485, e-mail: klubgpgniezno@wp.pl Wcześniejsze artykuły - zobacz spis Spotkanie z udziałem reż. Grzegorza Brauna
W 31 rocznicę wybuchu stanu wojennego w Gnieźnie odbyła się projekcja filmu pt. "Towarzysz generał idzie na wojnę." Sala była wypełniona po brzegi nie tylko przez czytelników Gazety Polskiej, ale także ludzi lewicy i PO!. W projekcji uczestniczył reżyser pan Grzegorz Braun, który po filmie odpowiadał na wszystkie zadawane pytania.
Z udziałem pana Grzegorza Brauna wiąże się także w tym dniu przykra sprawa, bowiem około godziny 16:00 w intrenecie na wielu portalach ukazała się notatka o tym, że nasz gość jest poszukiwany przez policję i prokuraturę. W notatce napisano m.in., że policja nie może odnaleźć Grzegorza B.
Notatka wyglądała groźnie, bowiem nie podawano już w niej pełnego nazwiska reżysera. Oliwy do ognia dolał fakt, iż pod Miejskim Ośrodkiem Kultury, w którym miała się odbyć projekcja stanął i dość długo stał samochód policyjny. Do przewodniczącej gnieźnieńskiego klubu rozdzwoniły się telefony. Życzliwi radzili, by może pan Braun nie pokazywał się w na spotkaniu, inni twierdzili, że policja wprost oczekuje na reżysera.
Nieoczekiwanie przed godziną 19:00 informacje o poszukiwaniu pana Grzegorza Brauna znikły z portali, samochód policyjny także odjechał spod MOKu., a spotkanie z gnieźnieńskimi uczestnikami odbyło się wg planu.
Biuro Klubów "Gazety Polskiej"505 038 217, (12) 422 03 08;
|