Tekst alternatywny

Bard – Paweł Piekarczyk odwiedzi Zgorzelec, Bogatynię i Lubań Śląski

Klub Gazety Polskiej w Zgorzelcu i NSZZ Solidarność Kopalni Węgla Brunatnego Turów w Bogatyni zapraszają na trzy koncerty wybitnego artysty wykonującego poezję śpiewaną – Pawła Piekarczyka.

Jego koncerty odbędą się:

  • w czwartek 26 lipca o godzinie 19.00 w restauracji HOKER w Bogatyni
  • następnego dnia, w piątek- o godzinie 17.00 w Domu Kultury w Lubaniu Śląskim
  • o godzinie 19.00 w restauracji Tawerne Nausa w Zgorzelcu. Tam Paweł Piekarczyk będzie gościł u Nikosa Rusketosa, greckiego artysty i członka zgorzeleckiego Klubu Gazety Polskiej.

WSTĘP WOLNY!!!
Paweł Piekarczyk niedawno skończył 50 lat. Z urodzenia jest warszawiakiem. Ukończył matematykę na Uniwersytecie Warszawskim. Od ,,zawsze” związany z polską prawicą, m. in. ze środowiskami Gazety Polskiej, Radia Maryja oraz Telewizji Republika. Swoją karierę rozpoczynał w latach 90-tych XX wieku od współpracy z Leszkiem Czajkowskim przy wykonywaniu programu ,,Śpiewnik Oszołoma” W swojej twórczości upodobał sobie tematykę historyczną. Śpiewa o żołnierzach wyklętych, o stanem wojennym i o ….. szczęśliwie minionych rządach. Inne płyty Pawła Piekarczyka to: Portrety III RP, Dumny Oszołom, Requiem Smoleńskie i Żołnierze Niezłomni – Podziemna Armia powraca. Tworzył je miedzy innymi z Leszkiem Czajkowskim, Jerzym Zelnikiem, Janem Pietrzakiem, Magdaleną Piekarczyk i Andrzejem Perkmanem. Wielkim sukcesem tego samego grona artystów należy uznać koncert pt.,Zapiski Walki, Zdrady i Zwycięstwa”, który odbył się w grudniu 2015 roku, w cafe NIESPODZIANKA. Taki sam tytuł nosi też kolejna płyta tych, bliskich sobie artystów. Należy wspomnieć, że Paweł Piekarczyk chętnie korzysta także z tekstów ,,mistrza”- Marcina Wolskiego. Chodzi oczywiście o ,,tego …. Marcina Wolskiego” – gwiazdę polskiej rozrywki, także udanego literata i poetę.
W swojej działalności Paweł Piekarczyk nie stroni także od dobroczynności. Niedawno, na początku lipca br., odwiedził Rekolekcyjny Dom Chleba w miejscowości Osła -pod Bolesławcem. Koncertował tam dla zacnych dobroczyńców tej instytucji.
-Paweł Piekarczyk, Klub Gazety Polskiej i Solidarność zapraszają fanów dobrej muzyki!
-Na koncertach Pawła Piekarczyka pewne jest, że obok jego pieśni nikt nie przejdzie obojętnie!!
-Zapraszamy – Zgorzelec, Bogatynia i Lubań Śląski. czwartek i piątek – 26 i 27 lipca tego roku!!!.

Patron Medialny Telewizja Kablowa Tomków

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress