Tekst alternatywny

Berlin – Brandenburg: konferencja finansowa „Ukraina – rynek bankowy w okresie przejściowym, widoki i perspektywy”

12 czerwca 2019 r. w Friedrichssaal w niemieckim Deutsche Bank AG w Berlinie odbyła się konferencja finansowa „Ukraina – rynek bankowy w okresie przejściowym, widoki i perspektywy”.

W spotkaniu wzięło udział prawie 100 gości w tym klubowicze GP B-B a zarazem członkowie klubu Rodło. Partnerami konferencji byli: Niemiecka Grupa Doradcza Ukraina Berlin Ekonomia, Niemiecko-Ukraińska Izba Handlowo-Przemysłowa Kijów, Komitet Wschodni – Wschodnioeuropejskie Stowarzyszenie Biznesu Niemieckiego i Ambasada Ukrainy w Niemczech oraz sponsor Deutsche Bank AG. Konferencje otworzył i powitał prelegentów i zaproszonych gości pan prof. dr. Rainer Linder prezes Niemiecko-Ukraińskiego Forum T.z.

Następnie zabrał głos pan prof. Georg Milbradt, specjalny przedstawiciel rządu federalnego ds. restrukturyzacji administracji i decentralizacji na Ukrainie i podkreślił w swoim wykładzie, że bardzo liczy na szybkie przedstawienie programu gospodarczego przez nowego prezydenta Pana Władimira Żeleńskiego. Prelekcję pierwszą pt. „Ukraiński sektor bankowy, nowe przepisy walutowe NBU dla handlu zagranicznego zainicjował pan Dmytro Sologub, zastępca prezesa Narodowego Banku Ukrainy. Następnie wypowiedział się Bernd Wurth, z „JSC Deutsche Bank na Ukrainie” , dyrektor naczelny na Ukrainie i rozprawiał o rynku ukraińskim na Ukrainie z punktu widzenia niemieckiego banku na miejscu oraz pan an-Philipp Apking, z firmy Euler Hermes omawiał bieżąca politykę firmy Euler Hermes na Ukrainie w kontekście różnych opcji dostaw na Ukrainę. Po prelekcjach odbył się panel dyskusyjny moderowany przez pana Roberta Kirchnera, z niemieckiej grupy doradczej. Po przerwie kawowej rozpoczął sią drugi panel pt.” Finansowanie transakcji dostaw na Ukrainę – doświadczenie firm“. tutaj wypowiedzieli się pan Mario Ledic, z firmy ANDRITZ HYDRO GmbH, pan Aleksandr Lyubarev, dyrektor ds. Finansów korporacyjnych i skarbu Metinvest oraz pan Philip Sweens, dyrektor zarządzający HHLA International GmbH i prezes HHLA CTO (Port w Hamburgu).Po prelekcjach drugi panel dyskusyjny moderował prof. dr Rainer Lindner zarazem dyrektor generalny na Europę Środkową i Wschodnią / Bliski Wschód i Afrykę, Schaeffler Technologies AG & Co.KG, przewodniczący niemiecko-ukraińskiego forum T.z., Konferencję zakończyło przyjęcie ,serwowano znakomite wina i napoje oraz smaczne dania. Trzeba mieć nadzieję, że zagraniczne banki i firmy przyczynią się do rozwoju Ukrainy, stworzenia nowych miejsc pracy a nie do szybkiego osiągnięcia ogromnych zysków i ich wytransferowania do banków i firm matek znajdujących się w Europie Zachodniej.

Józef Galiński

Klub Gazety Polskiej Berlin – Brandenburg (Niemcy)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress