Tekst alternatywny

BERLIN BRANDENBURG | Laureatka Sarna Röser


W dniu 11.10.2022 w Berlinie odbyła się w Allianz Forum, przy Bramie Brandenburskiej zorganizowana przez fundację Konrada Adenauera dyskusja o cenach energii. Powitał panelistów i zaproszonych gości pan dr Peter Fischer-Bollin kierownik Działu Analiz i Doradztwa. W panelu dyskusyjnym wzięli udział pan poseł Fabian Gramling, członek Komisji Ochrony Klimatu i Energii Bundestagu, pan dr Klaus-Heiner Röhl starszy ekonomista polityki regionalnej z Instytutu Gospodarczego z Kolonii, pan prof. dr Christoph M. Schmidt prezydent RWI – Leibniz Instytutu a moderował dyskusję pan dr Lukasz Blok analityk ekonomii ABC, absolwent Kolegium Doktoranckiego Społecznej Gospodarki Rynkowej.

Po dyskusji i krótkiej przerwie rozpoczęła się podniosła ceremonia wręczenia nagrody za 2022 rok dla młodej, uroczej i ambitnej biznesmenki społecznej gospodarki rynkowej Pani Sarny Röser. Powitał gości i laureatkę były przewodniczący Bundestagu pan prof.dr Norbert Lammert a laudację na cześć liderki przedsiębiorczości wygłosił pan prof. dr Christoph M. Schmidt.

W uzasadnieniu przyznania wyróżnienia pani Röser przez Jurorów możemy przeczytać:
„Fundacja Konrad-Adenauer-Stiftung honoruje Sarnę Röser nagrodą Społecznej Gospodarki Rynkowej za rok 2022. Nagroda Fundacii Konrada-Adenauera obdarza wzorowy głos przedstawiciela społecznej gospodarki rynkowej, który jest wzorem dla przyszłej rentowności naszego porządku gospodarczego i społecznego, a tym samym naszego kraju.
Przedsiębiorca i wyznaczony następca Zementrohr- und Betonwerke Karl Röser & Sohn GmbH daje przedsiębiorcom rodzinnym silny głos dzięki kompasowi regulacyjnemu jako federalna przewodnicząca Młodych Przedsiębiorców . Jako wiceprzewodnicząca Fundacji Ludwiga Erharda promuje liberalne zasady w polityce i biznesie.
Poprzez swoje zaangażowanie w wartości i zasady naszego porządku gospodarczego i społecznego, odpowiedzialną przedsiębiorczość i zaangażowanie społeczne,Sarna Röser opowiada się za dalszym rozwojem i zrównoważonym projektowaniem społecznej gospodarki rynkowej.“
W tym roku już po raz 19. fundacja Konrada-Adenauera przyznała nieufundowaną nagrodę honorową. To wyróżnienie przyznaje się osobistościom i instytucjom, które swoją pracą wyświadczyły wybitne zasługi na rzecz społecznej gospodarki rynkowej.
Cała uroczystość odbywała się w pięknej oprawie muzycznej, a zakończona ożywionymi rozmowami kuluarowymi przy smacznym poczęstunku.
Lauretka zaprezentowała otrzymaną nagrodę-medal i znaczek Rodło wydany z okazji 100.lecia ZPwN.

KLUB GAZETY POLSKIEJ BERLIN BRANDENBURG

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress