Tekst alternatywny

Berlin Brandenburg: Pogrzeb śp. Edmunda Zygmunta Paprockiego

W dniu 26 września 2016 roku odszedł do Domu Ojca nasz nieodżałowany kolega Edmund, Zygmunt Paprocki(Edi). Był bardzo lubiany w środowisku berlińskim, miły, spokojny zawsze uśmiechnięty. Czynnie uczestniczył w organizacji patriotycznych uroczystości i spotkań organizowanych przez Klub Gazety Polskiej Berlin-Brandenburg, Koło Przyjaciół Rodziny Radia Maryja, Klub Rodła.

Przywieziony został karetką pogotowia do kliniki w Berlinie w ciężkim stanie w dniu 22.09.2016 roku, zmarł dnia 26.09.2016 roku. Policja niemiecka pod nadzorem prokuratury na zawiadomienie personelu kiniki badała okoliczności śmierci. Wiosną 2016 roku został napadnięty na ulicy w Berlinie przez młodych muzułmanów, zerwali Jemu z szyi złoty łańcuszek z krzyżykiem, ukradli i uciekli. Policja nie wykryła sprawców napadu.Mszę św. o godz.12:00 w dniu 15 października 2016 roku za Duszę Zmarłego w rodzinnej miejscowości Paprotnia koło Siedlec celebrował czcigodny ksiądz Andrzej Trebnio, proboszcz parafii rzymskokatolickiej Św. Bartlomieja Apostoła. Czcigodny ksiądz proboszcz po uroczystej Eucharystii w procesji z rodziną zmarłego, parafianami, gośćmi, odprowadził trumnę z Prochami na cmentarz w Paprotni, spoczął w rodzinnym grobowcu; zorganizował pogrzeb Jego bratanek Tomasz.

Warto przytoczyć jego niezapomniane słowa:

„Pozostawcie w swej pamięci wszystko,co dobre przydarzyło się Wam ode mnie.Wspominajcie mnie tak,jak chcielibyście żeby was wspominano. Proszę, módlcie się,by Światło Wiekuiste świeciło mi na wieki.”

Pogrążeni w smutku i żałobie koleżanki i koledzy, przyjaciele z Klubu Gazety Polskiej B-B.

 berlinb_2016_09_26_08 berlinb_2016_09_26_13 berlinb_2016_09_26_01

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress