Tekst alternatywny

Berlin-Brandenburg: Spotkanie i dyskusja z panem Ingo Espenschied

9 Maja 2019 roku w dniu 74.roczncy zakończenia II wojny światowej obchodzonej hucznie w Moskwie odbyło się spotkanie i dyskusja z znanym politologiem i producentem DOKULIVE panem Ingo Espenschied w fundacji Konrada Adenauera w Berlinie. Tematem spotkania cenionego prelegenta był „Das Europäische Parlament – Stimme der Bürger-Parlament Europejski-głos obywateli”. Zacny gość przypomniał cały cykl przeobrażania się, tworzenia się
obecnej UE od podpisania traktatu „Wspólnoty Węgla i Stali” zrzeszającego sześć państw po tragicznych doświadczeniach ludności Europy dwóch wojen światowych, rozpętanych przez Niemcy, aż po obecne funkcjonowanie Parlamentu Europejskiego i jego doniosłe ustawy. Z wykładu można było wywnioskować, iż powstanie zjednoczonej Europy nie może opierać się na sile jak to czynił zbrodniarz wszech czasów Adolf Hitler. ale na dobrowolności łączenia interesów różnych, wolnych państw.
Pan Ingo Enspenscheid przedstawiał sugestywnie ogrom, ciekawych informacji zaproszonej publiczności, doniosłym głosem dobrego radiowego spikera lub komentatora. Cały wykład prelegenta przeplatany był archiwalnym sekwencjami filmu. Po wykładzie można było zadawać pytania i kilka osób z tej możliwości skorzystało, w tym członek klubu GP B-B. Jedno z pytań dotyczyło Brexitu, czy dokona się czy nie? Na to pytanie nikt nie zna odpowiedzi nawet politycy w Wielkiej Brytanii, a co dopiero politycy w UE Mamy nadzieję i jak ciche plotki donoszą, iż odbędzie się prawdopodobnie nowe referendum w sprawie Brexitu, choć sceptycy mówią, iż na pewno Wielka Brytania opuści UE.
Pytanie klubowicza GP B-B dotyczyło uchwalenia ustaw tzw. ACTA II, które to ustawy nie są dobre dla małych firm. blogerów internetowych, itd., Regulacje prawne, które dotychczas obowiązywały, były wystarczające, a obecne ustawy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wielkich koncernów prasowych i mainstremowych do walki z konserwatywnymi postawami obywateli UE czyli wprowadzają cenzurę zgodną z poprawnością polityczną. Po spotkaniu odbył się jak zwykle mały raut z udziałem prelegenta i publiczności , dyskutowano na temat przeszłości Europy, konserwatywnych zmian w PE, Należą się podziękowania prelegentowi za interesujący wykład i wyczerpujące odpowiedzi na zadane pytania a organizatorowi za poczęstunek, czyli dobre, wino białe i czerwone, napoje i wyśmienite berlińskie precle.

Klub Gazety Polskiej Berlin-Brandenburg

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress