Tekst alternatywny

Berlin Brandenburg | Upamiętnienie Ofiar Wielkiego Głodu na Ukrainie


W dniu 27.11.2022 w w Parafii pw. św. Mikołaja, Ukraińskiego Kościoła Grecko-katolickiego przy niemieckiej rzymsko-katolickiej wspólnocie parafialnej św. Jana Ewangelisty w Berlinie  została odprawiona Msza św. w intencji ofiar sztucznie wywołanego głodu na Ukrainie, przez bestie sowieckie-stalinowskie, upamiętnienie 90. rocznicy najstraszniejszej katastrofy na Ukrainie – Wielkiego Głodu-Hołodomoru z lat 1932-1933.Według szacunków historyków umarło z wycieńczenia i głodu w potwornych męczarniach przeszło 6 mln Ukraińców, głównie mieszkańców wsi. Chora, barbarzyńska, stalinowska polityka kolektywizacji na wsi doprowadziła do ludobójstwa (Genozid) ludności ukraińskiej znajdującej się w zbrodniczym ZSRR! Totalitaryzm bolszewicki przerwał historyczne więzy na Ukrainie – historyczne połączenia pokoleń, ducha, pamięci, mentalności, kultury i języka. Zbrodnie bolszewizmu-stalinizmu były inspiracją do późniejszych zbrodni chińskich komunistów, Czerwonych Khmerów w Kambodży. Ich natura była jedna: ludzka nienawiść.

Do wszystkich obecnych apologetów chorej ideologii sowieckiej (obecnie lewackiej) trzeba powiedzieć wprost i stanowczo – wasze próby relatywizacji tego systemu bolszewickiego są skazane na niepowodzenie. Ta niewyobrażalna tragedia Narodu Ukraińskiego jest ostrzeżeniem dla wszystkich narodów świata. Naród ukraiński aż trzy razy dotknięty został przez głód spowodowany przez siepaczy komunistycznych w latach 1921-1922;1932-1933;1946-1947, ale najwięcej ludzi od 6 do 10 milionów wg różnych obliczeń zginęło wskutek Wielkiego Głodu w latach 1932-1933. W opinii obecnych władz wolnej Ukrainy odpowiedzialność za Wielki Głód na Ukrainie ponoszą ówczesne władze Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii (bolszewików) i Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich na czele ze zbrodniarzem Stalinem.

26 państw w tym Polska uznaje Wielki Głód na Ukrainie jako ludobójstwo dokonane przez sowietów na ludności ukraińskiej. Obecnie były czekista, Putin, wcześniej hołubiony przez rządy zachodniej Europy pragnie zdusić opór Ukraińców, jego siepacze bombardują rakietami infrastrukturę krytyczna Ukrainy, w tym elektrownie, ciepłownie, gazownie, szpitale, itd. Ludobójcy Rosjanie ponoszą klęskę na polu militarnym, dlatego mszczą się i bombardują infrastrukturę cywilną Ukrainy. Próżne nadzieje zbirów Putina na złamanie ducha walki dzielnych Ukraińców. Polacy bardzo pomagają Ukrainie, dając schronienie kobietom z dziećmi, w podeszłym wieku, rannym cywilom i żołnierzom zapewniając opiekę lekarską, wyżywienie, zakwaterowanie . Putin to nowy ludobójca Stalin, ale XXI wieku.

Klub Gazety Polskiej Berlin Brandenburg

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress