Tekst alternatywny

Berlin: Wykład Prof.dr hab.Grzegorza Kucharczyka

W niedziele 5 lutego 2017 Niedzielny Klub Dyskusyjny i Klub Gazety Polskiej w Berlinie gościli Pana Profesora Grzegorza Kucharczyka, wykładowcę historii polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Pan Profesor jest autorem kilkudziesięciu prac naukowych publikowanych w kraju i za granicą. Opublikował m. in. „Niemcy i racja stanu. Myśl polityczna Jacquesa Bainville’a” (Warszawa 2005), „Pierwszy holocaust XX wieku” (Warszawa 2004), „Kielnią i cyrklem. Laicyzacja Francji w latach 1870 – 1914” (Warszawa 2006), „Kulturkampf. Walka Berlina z katolicyzmem” (Warszawa 2009). Współautor (wraz z Pawłem Milcarkiem i Markiem Pawłem Robakiem) serii podręczników historii do gimnazjum „Przez tysiąclecia i wieki”.

Temat spotkania w Berlinie: ”Europa a Islam. Historia, mity i rzeczywistość”. Pan Profesor przedstawił w bardzo ciekawy sposób historie islamu oraz jej agresywna ekspansję na przestrzeni ostatnich tysiącleci. Zagrożenia islamizacji Europy przez wielokrotne próby agresji, były skutecznie w walce zbrojnej neutralizowane.

Pan Profesor nawiązał w swoim wykładzie oczywiście również do czasu obecnego, niekontrolowanego napływu imigrantów (głownie muzłmanów) i wynikające z tego problemy, konflikty w Europie.

Na spotkaniu obecny był także Pan Paweł Toboła-Pertkiewicz, szef wydawnictwa „Prohibita“, które wydało wiele książek Pana Profesora Grzegorza Kucharczyka.

Spotkanie transmitowało Niepoprawne Radio pl.

Klub Gazety Polskiej w Berlinie

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress