Tekst alternatywny

Bestoż witomy Wos – 27.03.2013 r.

Dziękuję wszystkim uczestnikom II Wielkiego Wyjazdu na Węgry którzy nie bacząc na fatalne warunki pogodowe obchodzili Święto Narodowe Węgrów w Budapeszcie.

Członkom klubów „GP” przypominam o trwających przygotowaniach do obchodów III rocznicy tragedii nad Smoleńskiem. Będą się one składać z trzech ściśle ze sobą powiązanych części: obchodów miesięcznicy 10 kwietnia, Marszu Pamięci oraz zbudowania miasteczka namiotowego pod Sejmem lub Urzędem Rady Ministrów. W ubiegłym roku powstał Społeczny Komitet Obchodów Trzeciej Rocznicy Tragedii nad Smoleńskiem, oraz regionalne komitety które mają za zadanie koordynowanie przygotowań na poziomie lokalnym. Celem ogólnopolskiej akcji, w którą – mamy takie przekonanie – zaangażują się organizacje społeczne i polityczne w Polsce, będzie odsunięcie od władzy rządu Tuska i jego popleczników. Na Klubach „GP” spoczął wielki obowiązek organizacji całego przedsięwzięcia. Lista komitetów regionalnych na stronie: klubygazetypolskiej.pl

„(…) Som żeście panie pośle jednym z najlepszych i najodważniejszych polityków, bestoż witomy Wos na pszczyńskiej ziemi jak nojserdeczniyj ? Szczyńśc Boże! ” między innymi tymi słowami przywitano posła Antoniego Macierewicza na spotkaniu w pszczyńskim Centrum Kultury. W wypełnionej po brzegi sali widowiskowej gość podzielił się z uczestnikami spotkania  aktualnymi pracami Parlamentarnego Zespołu d/s Zbadania Przyczyn Katastrofy Tu154M. W spotkaniu uczestniczyli m. in. Burmistrz Miasta – pan Dariusz Skrobol, pani poseł RP Izabela Kloc oraz posłowie RP Stanisław Szwed i Stanisław Pięta.

Klub „GP” w Szczecinie w ramach Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej zorganizował II Szczeciński Marsz Solidarności z Węgrami. Na Placu Grunwaldzkim został sformowany pochód, który przeszedł do pomnika Adama Mickiewicza gdzie odbyły się główne uroczystości.

Z okazji święta narodowego Węgier oraz Dnia Przyjaźni Polsko Węgierskiej klub „GP” w Myślenicach zaprosił na spotkanie radcę ambasady węgierskiej dr. Imre Molnára. Wykład  gościa poprzedziły fragmenty filmu pt. „Już nie długo”  dokumentującego ubiegłoroczny wyjazd klubów „GP” na Węgry.

Krakowski Klub „GP”  zorganizował spotkanie z p. Januszem Szewczakiem, głównym ekonomistą SKOK, prawnikiem, analitykiem gospodarczym, publicystą ekonomicznym.

W Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbył się koncert Pawła Piekarczyka – barda „Strefy Wolnego Słowa”.

W Nowym Targu odbyło się spotkanie zorganizowane przez klub „GP” z posłem PiS Piotrem Naimskim. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo energetyczne Polski, kulisy podpisywania umów gazowych oraz wykorzystanie przez Polskę złóż gazu łupkowego i złóż geotermalnych.

Przez trzy dni członkowie gliwickiego Klubu „GP” pracowali przy odbiorze, segregacji i załadunku 17 ton makulatury. Była to już piąta zbiórka makulatury na studnie dla Sudanu Południowego zorganizowana w Gliwicach.

Wielkim wydarzeniem w New  Mexico była wizyta vice mistrza świata w  chodzie sportowym na 50 km Grzegorza  Sodoła oraz rekordzisty Polski w  maratonie Henryka Szosta. Obaj panowie byli gośćmi wiceprzewodniczącego Klubu  „GP”  w New Mexico, a  zarazem mistrza świata w maratonie  nowojorskim pana Antoniego Niemczaka.

W Słupsku odbyła się  manifestacja w obronie rolników polskich, jako protest przeciw wyprzedaży obcym polskiej ziemi. Protest zorganizowali rolnicy, ale wspomagało ich środowisko słupskiego klubu „GP”.

Przy pełnej Sali odbyło się spotkanie w elbląskim klubie „GP” z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim. Gość mówił o sprawach związanych z Kresami, szczególnie z Ukrainą.

W tym roku Klub „GP” w Amsterdamie postanowił zapoczątkować stałą akcje wspierania Fundacji im. Brata Alberta, pod hasłem: „Bądź dobry jak chleb”, sprzedając ręcznie robione kartki świąteczne.

Działacze pierwszej Solidarności zrzeszeni w stowarzyszeniach: Idee Solidarności 1980-89, Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w PRL, we współpracy z bydgoskim klubem „GP”, Solidarnymi 2010, przy wsparciu Narodowej Bydgoszczy, ONR-u i rolników, zorganizowali protest przeciwko zawłaszczaniu rocznicy „wydarzeń bydgoskich” przez dzisiejsze władze.

Wołów– powstał 348. Klub „GP”, przewodniczącym został Andrzej Sroga, tel. 512 549 753, e-mail: klubgp.wolow@o2.pl

                                            Ryszard Kapuściński

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress