Tekst alternatywny

Białystok: Klub Gazety Polskiej: Tylko mentalni stalinowcy są w stanie opluwać pamięć oficera wojska polskiego

Środowiska patriotyczne z Białegostoku bardzo ostro wypowiadają się pod adresem tych osób, które szargają pamięć oficerów wojska polskiego. Tym samym stają w obronie pamięci Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” i będą bronić go jako patrona ulicy na osiedlu Skorupy oraz jego honoru jako bohatera narodowego.

Rusza zbiórka podpisów pod zachowaniem w Białymstoku ulicy z patronem w osobie Zygmunta Szendzielarza pseudonim „Łupaszko”. To odpowiedź na apel, jaki wystosował niedawno poseł Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Truskolaski. To on nazwał „Łupaszkę” antybohaterem i zaapelował do radnych Rady Miasta o podjęcie uchwały o zmianie nazwy ulicy na osiedlu Skorupy. Ten apel, jak też i wypowiedź posła Truskolaskiego, bardzo ostro oceniają działacze środowisk patriotycznych.

Jesteśmy ludnością cywilną, dlatego możemy nie dać rady. Dlatego chciałam zaapelować do panów generałów, do panów pułkowników, do oficerów wojska polskiego dla których cenna i święta jest godność właśnie tamtych oficerów, którzy ginęli za Polskę wolną, suwerenną, niepodległą. Panowie oficerowie, nie pozwólcie na to, żeby mentalni stalinowcy ponownie atakowali godność oficera. Panowie, popatrzcie na siebie. Przecież wśród waszych przodków są też ci, którzy walczyli i ginęli. Nie pozwólcie, żeby ci mentalni stalinowcy znów nas opluwali – powiedziała Bożena Korzińska z Klubu Gazety Polskiej.

ciąg dalszy artykułu ze źródła:

https://ddb24.pl/artykul/klub-gazety-polskiej/624450.amp?fbclid=IwAR08dsWhslt76LXwhapa4BkKpxSBPmNyUdipQCy5Saf15JPhkpovRykSoAU

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress