Tekst alternatywny

[NOWE ZDJĘCIA od Klubu z: Piotrkowa, Krakowa, Hamburga] Bronią Polski! Manifestacja Klubów „GP” przed Parlamentem Europejskim

Bronią Polski! Manifestacja Klubów „GP” przed Parlamentem Europejskim

Członkowie klubów „Gazety Polskiej” i Stowarzyszenia Solidarni 2010 z Polski i Europy protestowali przed parlamentem Europejskim w Strasburgu. W tym samym czasie demonstrowali także nasi klubowicze z klubu „GP” Berlin-Brandenburg.

Kluby „Gazety Polskiej” m.in. z Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Piotrkowa Trybunalskiego, Lubina, Opola, Rzeszowa, Grójca, Proszowic, Olkusza, Bielsko-Białej, Andrychowa II, Wieliczki, Nowego Sącza, Chrzanowa, Jawora, Ostrowca św., Głowna, Trzebnicy, Oławy, Poznania oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Solidarni 2010 już w poniedziałek wyjechały do Strasburga, żeby wesprzeć reprezentantów polskiego rządu obecnych podczas debaty w Unii Europejskiej. Do demonstrantów dołączyli wczoraj członkowie klubów polonijnych m.in. z Paryża, Essen i Hamburga.

Foto. Klub „GP” Piotrków Tryb/Andrzej Trzuszczak, Klub „GP” Kraków/Marcin Niewalda, Klub „GP” Hamburg/Mariusz Bartkiewicz

http://wiadomosci.tvp.pl/23652668/manifestacje-polakow

Prosto ze Strasburga

Kochani, po 16 godzinach jazdy autobusem dotarliśmy przed siedzibę Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Przyjechaliśmy z całej Polski – przedstawiciele wielu klubów „Gazety Polskiej”: z Warszawy, Krakowa, Opola, Lubina, jak również przedstawiciele oddziałów Stowarzyszenia Solidarni 2010. Pojawiły się także kluby „Gazety Polskiej” z zachodniej Europy – z Hamburga oraz Paryża. Byli z nami górnicy. Choć bardzo zmęczeni, byliśmy szczęśliwi, że w ten skromny sposób, poprzez swoją obecność, mogliśmy wspierać wysiłki polskiego rządu, który broni naszej wolności. Broni tego, co wywalczyliśmy w demokratycznych wyborach. Do Strasburga pojechaliśmy, żeby wesprzeć premier Beatę Szydło i poinformować europarlamentarzystów o prawdziwej sytuacji w Polsce. Mam nadzieję, że uważnie przeczytali hasła spisane w wielu językach, widniejące na transparentach: „Polska demokracja ma się dobrze!”, „Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o pieniądze!”, „Szanujcie Polskę! Głosujący już wybrali!”.

Autor: Paweł Piekarczyk

logo_GPC_small

 ——————————-

NIEZALEZNA1Pikieta w Strasburgu – informacje na bieżąco nahttp://niezalezna.pl/

 ——————————-

Członkowie klubów „Gazety Polskiej” i Stowarzyszenia Solidarni 2010 z Polski i Europy protestowali przed parlamentem Europejskim w Strasburgu. W tym samym czasie demonstrowali także nasi klubowicze z klubu „GP” Berlin-Brandenburg.

Kluby „Gazety Polskiej” m.in. z Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Piotrkowa Trybunalskiego, Lubina, Opola już w poniedziałek wyjechały do Strasburga, żeby wesprzeć reprezentantów polskiego rządu obecnych podczas debaty w Unii Europejskiej. Do demonstrantów dołączyli wczoraj członkowie klubów polonijnych m.in. z Paryża, Essen i Hamburga. „Szanujcie Polskę – głosujący już wybrali”, „Polski prezydent Lech Kaczyński został zamordowany”, „Demokracja w Polsce ma się doskonale”, „Jeżeli nie wiesz, o co chodzi, to chodzi o pieniądze”, „Schultz, Tusk, Timmermans, Oettinger przestańcie kłamać i niszczyć Unię Europejską” – to tylko niektóre hasła z transparentów, które przywieźli ze sobą klubowicze. – Przyjechaliśmy tutaj wesprzeć polskich europarlamentarzystów. Pokazać, że to my jesteśmy współtwórcami tej demokracji i jesteśmy z niej w pełni zadowoleni – mówił podczas protestu Paweł Piekarczyk. Nasi klubowicze spotkali się z polskimi europarlamentarzystami, m.in. z Jadwigą Wiśniewską, Beatą Gosiewską, Zbigniewem Kuźmiukiem, Bolesławem Piechą, Ryszardem Legutką, Ryszardem Czarneckim. Protestujący spotkali się także z Anną Fotygą, która razem z klubowiczami tłumaczyła mediom sytuację Polski w UE. – Dwie instytucje unijne zdecydowały o poddaniu Polski nadzorowi pod zarzutem naruszenia zasad unijnych. W miejsce pierwotnego i wtórnego prawa Unii Europejskiej, jako podstawę prawną wykorzystano wewnętrzne regulacje. Podjęto tę dwutorową procedurę, która ma charakter represji i wykazuje się podwójnymi standardami, nierówno traktując poszczególne kraje członkowskie i ich narody, a także niejednakowo postępując w stosunku do różnych polskich rządów, podejmujących działania w tych samych obszarach – mówiła Anna Fotyga.
O godz. 17 w Berlinie przed siedzibą Parlamentu Europejskiego Unter den Linden 78 po raz drugi odbyła się manifestacja organizowana przez klub „Gazety Polskiej” Berlin-Brandenburg. – Brońmy wolności i suwerenności Polski – nawołują aktywiści klubu, którzy skierowali specjalny apel do Polonii z całego świata. – Stary, skorumpowany i postkomunistyczny układ pod płaszczykiem obrony demokracji chce obalić legalnie wybranego prezydenta Andrzeja Dudę i rząd premier Beaty Szydło. […] Brońmy wolności i suwerenności Polski! – apelują.

Autor: Magdalena Piejko

logo_GPC_small

Kluby „Gazety Polskiej” i Stowarzyszenie Solidarni 2010 protestują przed Parlamentem Europejskim. – Jesteśmy tutaj, żeby wesprzeć premier Beatę Szydło i poinformować europarlamentarzystów o prawdziwej sytuacji w Polsce – mówi niezalezna.pl Paweł Piekarczyk, który jest na miejscu.

Pod parlamentem Europejskim zgromadziło się około 200 osób, wśród których są też górnicy. Głównym hasłem jest: demokracja w Polsce ma się dobrze! Wśród transparentów są też takie: Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o pieniądze. Liczne transparenty w języku francuskim, angielskim i polskim przykuwają uwagę przechodniów i mediów – piszą na stronie solidarni2010.pl.

Do demonstrantów wyszli: prof. Ryszard Legutko oraz Anna Fotyga.

Organizatorzy manifestacji przygotowali z tej okazji specjalne oświadczenie.„Nasz protest ma na celu poinformowanie opinii międzynarodowej o tym, że demokracja w Polsce ma się dobrze, wbrew rozpowszechnianym ostatnio pomówieniom! Przestrzeganie standardów demokratycznych w naszym kraju nie budzi zastrzeżeń w oczach większości polskich obywateli i wyborców. Polacy oczekują ze spokojem i nadzieją na zmiany, jakie obecny rząd premier Beaty Szydło i prezydent Andrzej Duda zapowiadają i kolejno dokonują w naszym kraju” – czytamy w oświadczeniu.

Protestujący nie szczędzą ostrych słów pod adresem byłej ekipy rządzącej w Polsce, która, jak piszą, „wciąż broni swoich interesów”. Przestrzegają, że nie cofną się przed wywołaniem międzynarodowego kryzysu.
Podkreślają:„Czekaliśmy na taką »dobrą zmianę« od kilku lat! W Polsce narastał poważny kryzys zaufania do poprzedniej ekipy Platformy Obywatelskiej, która rządziła osiem lat! Potęgowały się z roku na rok: korupcja, marnotrawienie państwowych pieniędzy, zamykanie ust niewygodnym urzędnikom i zwalnianie ich z pracy, manipulowanie wymiarem sprawiedliwości”.

Organizatorzy protestu apelują do polityków UE o nieuleganie manipulacjom dokonywanym „przez polityków i grupy mediów związanych ze starym układem władzy w Polsce”.

„Przyjechaliśmy do Strasburga, by w imieniu obywateli Polski, którzy w wolnych demokratycznych wyborach zmienili układ sił politycznych w swoim kraju, zaprotestować wobec zamachu na naszą suwerenność ze strony grupy polityków UE i wyrazić naszą dumę z Polskiego Rządu i Prezydenta” – podkreślają stanowczo w swoim oświadczeniu.

FOTO.: (fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska)

NIEZALEZNA1

Źródło: http://niezalezna.pl/75165-bronia-polski-manifestacja-klubow-gp-przed-parlamentem-europejskim-zdjecia

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress