Tekst alternatywny

Bydgoszcz: Kresowiacy wrócili już do siebie.

Nasi młodzi rodacy ze wschodniej Białorusi po blisko dwóch tygodniach spędzonych w Ojczyźnie powrócili już do swoich domów. Podróż ich trwała 31 godzin. Ale warto było, ponieś trudy eskapady dla tych kilku chwil spędzonych w Ojczyźnie. Dla ponad połowy z nich była to pierwsza wizyta w kraju ojców. Podczas pobytu w Polsce zwiedzili Bydgoszcz, Toruń, Sopot, Niedzicę, Czorsztyn, Krościenko, Szczawnicę. Uczyli się jazdy konnej, pływali statkami, gondolami, tratwami, zażyli przyjemności jazdy kolejką linową jak i letnim torem saneczkowym. No i te parki rozrywki w Myślęcinku i Solcu Kujawski. To wszystko dzięki ofiarności wielu z Was. Suma zebranych środków pozwoliła na organizację wakacji w Polsce dla dzieci z terenów zabranych Rzeczypospolitej 1772r. Była to niezwykła nagroda dla tych , którzy mimo lat represji nadal przyznają się do polskości.

Dziękujemy !

Pragnę też w sposób szczególny podziękować moim wychowankom, wolontariuszom, absolwentom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Złejwsi Wielkiej : Ewelinie Wysockiej, Marcinowi Pieńkowskiemu, Beacie Szwed, Kasi Suchowieckiej, Wojtkowi Trajdowskiemu. Wasza pomoc była bezcenna.

Wraz z zakończeniem akcji wakacyjnej rozpoczynani zbiórkę środków na transport darów, które pragniemy przywieść im na święta Bożego Narodzenia. Termin wydaje się być odległy. Przypominam jednak, że poprzedni konwój z darami dotarł tam na przełomie stycznia i lutego tego roku, a więc już po świętach właśnie ze względu na brak środków na koszty transportu. Liczę na to, że wśród czytelników znajdą się ludzie dobrej woli zechcą co miesiąc na ten cel wpłacać jakąś drobną kwotę np. 10 zł czy 15 zł.

Wpłat można dokonywać na konto:

Fundacja Prawa, Nauki i Przedsiębiorczości

ul. Magazynowa 1

85-790 Bydgoszcz

(KRS: 0000504066)

nr konta: 46 2490 0005 0000 4530 2892 6303

tytułem: Darowizna na cele statutowe pomoc polskim dzieciom z Białorusi

https://bydgoszcz.tvp.pl/38350620/mlodzi-kresowiacy-beda-tesknic-za-polska-swietnie-sie-tu-bawili

https://bydgoszcz.tvp.pl/38291409/kresowiacy-czuja-sie-tu-jak-w-domu-sa-na-wakacjach

Klub Gazety Polskiej Bydgoszcz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress