Tekst alternatywny

Bydgoszcz Pamięta. Pożegnanie Superiora.

Bydgoszcz Pamięta. Pożegnanie Superiora.

Tradycyjnie już 10 września bydgoszczanie pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa ułożyli krzyż z kwiatów i zniczy. Następnie udali się do kościoła OO. Jezuitów by wziąć udział we Mszy Św. W intencji ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Ojciec superior podczas homilii mówił o tym, iż pojednanie tak bardzo potrzebne naszej Ojczyźnie musi wypływać z prawdy. Była to ostatnia Eucharystia odprawiana w ramach miesięcznicy przez o.Jerzego Kasprzak, który za kilka dni przejdzie do nowej placówki w Gdańsku. Na zakończenie Mszy Św. delegacje środowisk prawicowych: Barbara Wojciechowska z Idei Solidarności 1980 – 89, Jan Raczycki prezes Stowarzyszenia Osób represjonowanych Przymierze, Krystian Frelichowski przewodniczący Klubu Gazety Polskiej oraz radna Grażyna Szabelska podeszli do ołtarza by podziękować z sześć lat owocnej współpracy. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że kościół OO. Jezuitów to nie tylko miejsce miesięcznic, w znajdującym się w podziemiach Oratorium Jana Pawła II, reprezentowana była wystawa smoleńska, tam też odbywały się organizowane przez środowiska prawicowe wykłady, prelekcje, spotkania dyskusje, opłatkowe. Ustępujący proboszcz zawsze był otwarty na wszelkie działanie patriotyczne.

W imieniu delegacji głos zabrał radny Krystian Frelichowski: czcigodny Ojcze Superiorze w imieniu Solidarnych2010, Idei Solidarności 1980-89, Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w PRL Przymierze, Porozumienia Prawicy, Klubu Gazety Polskiej i nas wszystkich tutaj zgromadzonych, pragnę serdecznie podziękować za wspólną modlitwę, życzliwość, którą nas otaczałeś, za otwartość na wszystko to co ważne dla naszej Ojczyzny.

Następnie delegacja wręczyła wcześniej przygotowane upominki, pośród nich między innymi album poświęcony Bydgoszczy i opatrzona dedykacją autora książka Czas Próby. Zgromadzeni w świątyni owacją na stojąco i pieśnią „Życzymy, życzymy” i dziękowali za wspólnie spędzone lata.

(Klub GP)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress