Tekst alternatywny

Bydgoszcz: Zbiórka darów dla Polaków ze wschodniej Białorusi nabiera tempa

Zbiórka darów dla Polaków ze wschodniej Białorusi nabiera tempa

Relacja z konferencji prasowej, która odbyła się dnia 3 I 2018r.

Rozpoczął radny Krystian Frelichowski: na początku za państwa pośrednictwem pragnę gorąco podziękować wszystkim dotychczasowym darczyńcom za otwarte serca i piękne dary przyniesione do miejsc zbiórki. Są wśród nich piękne kolorowe książki dla dzieci, płyty z bajkami, i już 4 worki maskotek pluszowych. Szczególne podziękowania dla rodziców uczniów szkoły podstawowej w Czarnowie, gdzie w tym roku zbiórka przebiega wyjątkowo intensywnie. Mamy już uzbieraną dostateczną liczbę bajek dla dzieci i pluszaków. Nadal pilnie potrzebna żywność mamy na razie zaledwie 30 konserwy a do obdarowania tylko w jednej z 5 parafii do których ma trafić pomoc mieszka 450 polskich rodzin,pozostałe parafie są mniej liczne. Żywność na Białorusi jest bardzo droga. Nadal zbieramy materiały szkolne: piórniki, kredki, długopisy, pisaki, plastelinę, przybory do kreślenia (linijki, ekierki, cyrkle); płyty z polskimi filmami, polską muzyką, słodycze, mydła , szampony pastę do zębów itp. Ksiądz proboszcz Jerzy Prokopiuk poinformował mnie w ostatniej rozmowie, że dzieciom brakuję zimowych okryć, a także szli, rękawic, czapek .Napisał też, że każdą wolną Msze Św. (bez intencji) odprawia w intencji dobrodziei, darczyńców. W tym roku będziemy świętować sto lat Niepodległości Polacy z Białorusi będą wspominać 98 lat (1920) od czasów kiedy Polska tam powróciła na kilka miesięcy. My możemy z nadzieją patrzeć w przyszłość, a o oni?

Często goszczący na Białousi Radny Stefan Pastuszewski, powiedział : na Białorusi pogłębia kryzys, ceny gwałtownie idą w górę, Polakom żyje się tam coraz trudniej, dlatego tak ważne jest nasze wsparcie dla nich. Przyłączam się też do podziękowań dla darczyńców. W dni poprzedzające święta do biura Bractwa Inflanckiego przynoszono liczne dary.

MIEJSCA ZBIÓRKI:

Bydgoszcz:

Bractwo Inflanckie : ul. Dworcowa 62/2 w godzinach od 8.00 – 17.00

Biuro Posła Tomasz Latosa; ul. Gdańska 10 w poniedziałki od 9.00-18.00;

wtorki, środy, czwartki od 9.00-17.00; w godzinach od 9.00-17.00 w piątki do 15.00

Toruń

Biuro Posła Krzysztofa Czabańskiego ul. Kopernika 7

Biuro Posła Jana Ardanowskiego ul. Piekary35/39 w godz. 10.00-15.00

Zławieś Wielka

Szkoła Podstawowa ul. Szkolna 6

sala 29

Czarnowo

Szkoła Podstawowa – biblioteka

Zbiórka zarejestrowana !!!

Załączam linki do filmów z ubiegłorocznej akcji wręczania darów oraz ze spotkania z dziećmi, do których mają one trafić, a na których podczas pobytu w Polsce śpiewają piosenki. Można je wykorzystywać

https://www.youtube.com/watch?v=TZBP44s0FsM&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=GHemy_Y5MXs&feature=youtu.be

Bydgoszcz dary1_2017 Bydgoszcz dary_2017

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress