Tekst alternatywny

Były nas tysiące – 18.09.2013 r.

Były nas tysiące – 18.09.2013 r.

Tysiące członków klubów „GP”, olbrzymi baner klubów „GP”, setki indywidualnych klubowych banerów, biało czerwone flagi, patriotyczne hasła – tak wyglądał sektor klubów „GP” podczas manifestacji zorganizowanej przez NSZZ „Solidarność” i inne centrale związkowe pod hasłem: „Dość lekceważenia społeczeństwa”. Do naszego sektora dołączyły inne organizacje patriotyczne jak np. Solidarni 2010 z Ewą Stankiewicz na czele, dołączyli mieszkańcy Warszawy i wszyscy ci którym bliskie są idee, jakim wierni są członkowie i sympatycy klubów „GP”, marzący o Polsce prawej, sprawiedliwej i zamożnej.

Wśród dwustu tysięcy uczestników protestu wyróżnialiśmy się tym, że szliśmy z patriotyczną pieśnią na ustach, bardzo głośno przypominaliśmy zaniechania rządu podczas śledztwa w sprawie tragedii nad Smoleńskiem i żądaliśmy wskazania i ukarania winnych tej tragedii. Przypominaliśmy też o zakłamaniu prorządowych mediów i żądaliśmy odejścia szkodliwego rządu Donalda Tuska. Wsparliśmy NSZZ „Solidarność”, bo tak jak ten związek mamy dość nieudolnych rządów obecnej koalicji. Protest w Warszawie poparły zagraniczne kluby „GP”, np. klub w Chicago zorganizował pod polskim konsulatem dużą pikietę pod hasłem: „Aby Polska była Polską”.

Dziękuję przewodniczącym Piotrowi Dudzie i Dominikowi Kolorzowi za zaproszenie klubów „GP” do wzięcia udziału w manifestacji, za godne miejsce dla naszego klubowego sektora podczas marszu, za wspaniałą organizację i za zrozumienie dla naszych żądań jakie mamy wobec obecnej władzy.

W Jarosławiu na zaproszenie klubu „GP” odbyło się spotkanie z red. Dorotą Kanią oraz bardem Pawłem Piekarczykiem. Dorota Kania zaprezentowała swoją książkę pt. „W cieniu tajnych służb”. Całość spotkania uświetnił występ Pawła Piekarczyka, który zagrał utwory ze swojej najnowszej płyty. Relacja wideo: www.klubygazetypolskiej.pl

Krakowski klub „GP” im. Janusza Kurtyki oraz AKO im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie zaprosiły Krakowian na spotkanie z posłem, dr. Piotrem Naimskim , byłym wiceministrem gospodarki którego tematem było: „Czy w Polsce zabraknie prądu elektrycznego?”. Spotkanie rozpoczął przewodniczący krakowskiego klubu dr. Mirosław Boruta a dalszą część spotkania poprowadził prof. dr hab. Jan Tadeusz Duda. Relacja wideo Stefana Budziaszka: www.klubygazetypolskiej.pl

Klub „GP” w Nowym Tomyślu, przy okazji organizacji kolejnej edycji biegu „Chyża 10″ zorganizował rozdawanie gazet: „Gazeta Polska Codziennie” i miesięcznika WPiS. W biegu brało udział ponad 900 biegaczy na dystansie 10km. Jednym z biegaczy, był członek klubu „GP” p. Antoni Ścieszka, główny pomysłodawca rozdawania gazet. Pan Antoni biegł z plecakiem i rozdawał po drodze gazety a mimo to zdobył 3 miejsce w swoim przedziale wiekowym tzn. 70+.

Klub „GP” Tarnowskie Góry II przeprowadził na ulicach miasta akcję rozdawania „Gazety Polskiej Codziennie”. Promocja gazety zaplanowana zakończyła się pełnym sukcesem. 1000 egz. ,,GPC” trafiło do rąk mieszkańców miasta w niespełna 30 min!

Zawierciański klub „GP” zorganizował pokaz filmu „Bunt stadionów” oraz spotkanie z reż. Mariuszem Pilisem. Po projekcji dyskutowano z twórcą filmu na temat kondycji naszego państwa oraz roli mediów w kreowaniu wizerunku grup społecznych.

Już po raz trzeci odbył się piknik nakielskiego klubu „GP”. Miejscem spotkania była miejscowość Suchary. W miłej atmosferze klubowicze spędzili wiele godzin przy grillu oraz tradycyjnym poczęstunku.

W Opolu projekcją filmu „Trwajcie. IPN Janusz Kurtyka 2005 – 2010″ rozpoczęło się spotkanie z p. Zuzanną Kurtyką, która następnie uczestniczyła we mszy św. w intencji wszystkich Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Po jej zakończeniu wzięła udział w Marszu Pamięci ulicami Opola pod Pomnik Żołnierzy Niepodległościowego Podziemia, gdzie zostały złożone kwiaty i zapalone znicze, a także wygłoszone okolicznościowe przemówienia.

 

Maków Maz.– powstał 364 Klub „GP”, przewodniczącym został Henryk Kozłowski, tel.: 604 687 872, e-mail: klubgp.makowmaz@interia.pl

Toruń– zmiana przewodniczącego, nowym przewodniczącym Klubu „GP” został Jarosław Oliwkiewicz, tel.: 507 363 139, e-mail: torun.klubgp@gmail.com. Panu Konradowi Turzyńskiemu dziękuję za dotychczasową współpracę.

Ryszard Kapuściński

Ryszard_Kapuscinsk

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress