Tekst alternatywny

CHICAGO | Inauguracja Klubu Gazety Polskiej w Chicago

11. października w niedziele, odbyła się długo przekładana inauguracja działalności Klubu Gazety Polskiej w Chicago po zmianie przewodniczącego. Klub powstał na początku kwietnia, ale ze względu na sytuację epidemiczną organizowanie imprez był przez kilka miesięcy niemożliwe.

Przewodniczącym Klubu Gazety Polskiej Chicago jest Pan Dariusz Kuczborski od dawna związany z naszym środowiskiem. Inauguracja odbyła się w kilkuosobowym gronie – by nie naruszyć zasad obowiązujących podczas epidemii. Transmisję na fb śledziło kilkaset osób.

Tak się złożyło, że dokładnie w dniu, w którym Prezydent Trump ustanowił dzień Gen. Kazimierza Pułaskiego.

Inauguracja odbyła się, co oczywiste, podczas kampanii przed wyborami prezydenckimi w USA. Przewodniczący Klubu Gazety Polskiej Pan Dariusz Kuczborski jednoznacznie udzielił poparcia starającemu się o reelekcję Donaldowi Trumpowi. Odbył się również koncert – w całości transmitowany przez fb – Pawła Piekarczyka. Bard śpiewał i opowiadał jak zazwyczaj o historii Polski, ale także o Polakach mieszkających w Ameryce i o ich zaangażowaniu w odzyskiwanie niepodległości oraz zachęcał do aktywnej postawy wobec dzisiejszych wyzwań. Wspomniał również wizytę Prezydenta Trumpa w Warszawie i szacunek jakim darzy on historię naszego kraju. Nie zabrakło również współczesnych piosenek poświęconych epidemii koronawirusa.

Paweł Piekarczyk wykonał również Requiem Smoleńskie – kilkunastominutowy utwór opisujący sekwencję zdarzeń po 10 kwietnia 2010 roku. Ogromny rozwój ruchu Klubów GP nastąpił właśnie po Smoleńsku – w Klubach zgromadzili się ci, którzy pragnęli się sprzeciwić Kłamstwu Smoleńskiemu i byli gotowi podjąć walkę o prawdę.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress