Tekst alternatywny

Ciechanów – 10 listopada 2013 r. – 43 miesiące po Tragedii Smoleńskiej

Obchody rocznicy odzyskania niepodległości.

10 listopada 2013 roku Ciechanowski Klub Gazety Polskiej uczestniczył w comiesięcznych obchodach rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Tym razem wydarzenie to było połączone z obchodami Dnia Odzyskania Niepodległości.

Jak co miesiąc, wzięliśmy udział w uroczystej mszy w Archikatedrze Warszawskiej. Na miejscu były takie tłumy, że nie udało nam się nawet wejść do kościoła. Mogliśmy jednak uczestniczyć w nabożeństwie dzięki dużemu ekranowi na Placu Zamkowym, który był szczelnie wypełniony polskimi patriotami trzymającymi w dłoniach flagi narodowe i transparenty.

Po mszy udaliśmy się z marszem pod Pałac Prezydencki, gdzie Pan Prezes Jarosław Kaczyński wygłosił przemówienie. Następnie przeszliśmy pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odczytano deklarację grupy powołanej aby uczcić odzyskanie niepodległości w roku 2014. Marsz zakończył się pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Uczestniczyły w nim nawet osoby niepełnosprawne, które nie zważały na trudy i chłodną pogodę.

Dziękujemy serdecznie Polskim Patriotom, którzy podjęli ten trud i udali się z naszym Klubem do stolicy by godnie uczcić rocznicę odzyskania niepodległości!

Klub „Gazety Polskiej” w Ciechanowie.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress