Tekst alternatywny

Cykl koncertów Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego w Gdańsku, Wejherowie, Kartuzach – Gołubie, Kościerzynie

Cykl koncertów Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego w Gdańsku, Wejherowie, Kartuzach – Gołubie, Kościerzynie

Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zorganizował cykl koncertów Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego „Ludziom Solidarności – zapiski walki, zdrady i zwycięstwa” na Pomorzu Gdańskim. Oprócz wykonywania piosenek z ostatniej płyty, bardowie nawiązywali dobry kontakt z publicznością, która żywo włączała się w dyskusję w trakcie komentarzy do utworów. Trasa koncertowa rozpoczęła się 2 grudnia od koncertu w historycznej sali BHP, wraz z bardami wystąpiła tam Magdalena Piekarczyk. Dodatkowo zaśpiewała ona piosenkę „Uwięziona” z płyty „Podziemna Armia Powraca”, aby uczcić ppor Danutę Siedzikównę „Inkę”, której portret jest w sali BHP. 3 grudnia to koncerty w Gołubiu i Kościerzynie. W Gołubiu nie obyło się bez dodatkowych atrakcji w postaci grupki członków KOD-u, ale na szczęście nie udało się im zakłócić spotkania. W Wejherowie Paweł Piekarczyk, za niezłomną postawę i wieloletnią działalność, został odznaczony Krzyżem Semper Fidelis. Wręczył go Jerzy Kowalczyk legendarny działacz opozycji demokratycznie w PRL i organizator strajku w Gdańsku w griudniu’70.

Patronat honorowy nad koncertami objęli: senator RP Waldemar Bonkowski, poseł na Sejm RP Aleksander Mikołaj Mrówczyński i burmistrz Kościerzyny Michał Majewski.

Współorganizatorzy: kluby „Gazety Polskiej” w Kartuzach-Gołubiu i w Wejherowie, Prawo i Sprawiedliwość oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Wydarzenie sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Wszystkim osobom, które pomogły w organizacji dziękuję.

Małgorzata Odyniec

 Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress