Tekst alternatywny

Czas na wielki finał

Wróg Ludu…

Czas na wielki finał

W chwili, gdy piszę ten komentarz, sondaże, na które warto zwracać uwagę, dają Andrzejowi Dudzie około 45 proc. poparcia w I turze i nieznaczną wygraną w II turze. To oznacza, że jest jeszcze szansa na wielkie zwycięstwo już 28 czerwca i zakończenie najdłuższego w historii maratonu wyborczego, tak długiego, że jeden kandydat musiał biec ze zmianą. Ale niestety jest też prawdopodobieństwo przegranej w II turze. Jak zwykle wszystko zależy od Państwa. 

Klubowicze „Gazety Polskiej” to kilkanaście tysięcy osób. Czytelnicy „GP” (każdy egzemplarz czytają średnio ponad dwie osoby) to około 50 tysięcy. Nasze portale, głównie niezalezna.pl i telewizjarepublika.pl, przeglądają tygodniowo dwa-trzy miliony osób. To bardzo dużo i daje wielkie możliwości. Zwycięstwo w I turze zależeć będzie od zmobilizowania przez nas kilkuset tysięcy osób. Jest to w zasięgu ręki.

Każdy z nas powinien wykonać kilka telefonów do swoich znajomych, przyjaciół, rodziny. Wysłać trochę esemesów i maili nakłaniających do głosowania. Dać na przykład ten numer „GP” paru osobom, bo w nim wyjaśniamy, jaka jest stawka w tych wyborach. A ona jest ogromna, bo chodzi nie tylko o przyszłość Polski, lecz także całej Europy. To już widać po zaproszeniu od prezydenta Donalda Trumpa dla prezydenta Andrzeja Dudy. Stoimy w historycznym momencie i wiele tu od nas zależy.

Nikt Państwu nie obieca, że to koniec walki, ale logicznie rzecz biorąc, powinny nastąpić po tym trzy lata stabilizacji politycznej, a wokół Polski – geopolitycznej. Na świecie spokojnie nie będzie. U nas, przy dużej obecności amerykańskiej – tak.

Ważne jest, by pilnować też wyborów, o czym pisze Dorota Kania. Mamy pracowity tydzień i wykorzystajmy go jak najlepiej dla Polski.

I mój prywatny apel. W ciszy wyborczej nie można prowadzić agitacji, ale wolno być dumnym z Polski i podkreślać wagę chwili. Mamy prawo przyczepić sobie biało-czerwony znaczek czy wywiesić polską flagę. Może niech to będzie znak rozpoznawczy, że jesteśmy razem. Unikajmy za wszelką cenę agresji. Raczej wyciągnijmy rękę do tych, którzy są pogubieni. Niech to będzie czas pokoju. Naszą postawą świećmy przykładem szacunku i odpowiedzialności. A przede wszystkim idźmy głosować.

Tomasz Sakiewicz poleca:

Świat po koronawirusie
Jak będzie wyglądała nasza cywilizacja, kiedy skończy się epidemia? Na ile zmieniliśmy się i zmieniamy w wyniku rewolucji kulturalnej przetaczającej się przez cywilizację zachodnią? Czy jesteśmy cywilizacją ludzi słabych? Jak zmienia się rola edukacji i sama edukacja? Na te pytania próbuje odpowiedzieć prof. Aleksander Nalaskowski w swojej najnowszej książce „Wielkie zatrzymanie. Co się stało z ludźmi?” (wydawnictwo Biały Kruk). Profesor stał się sławny, kiedy jego samego dotknęły prześladowania za poglądy ze strony radykalnych ruchów lewicowych. Dzisiaj opisuje ten proces w dużo szerszym kontekście.
Książka jest dostępna na stronie www.sklep.gazetapolska.pl lub pod nr telefonu (+ 48) 722 111 655.

Tomasz Sakiewicz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress