Tekst alternatywny

[Częstochowa] List otwarty w sprawie prof. Szwagrzyka

Częstochowa, 11.07.2014 rok

 

Prokurator Generalny pan Andrzej Seremet

Wczoraj, 10 lipca 2014 rolu,  doszło do niewyobrażalnego dla każdego czującego się Polakiem , ataku na wolność i godność obywateli. Polscy policjanci na polecenie polskiego prokuratora zarekwirowali z cmentarza na warszawskim Służewcu trumienki ze szczątkami Niezłomnych Bohaterów!

Przez ostatnie 2 tygodnie trwały tam prace ekshumacyjne zespołu profesora Krzysztofa Szwagrzyka na  cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej. W tym czasie odnaleziono szczątki 23 z – jak przypuszcza Pan Profesor – około 1000 pogrzebanych tam osób. Wydobyto  szczątki 4 osób. Reszta musiała, pozostać w ziemi, ponieważ częściowo znajdowała się pod współczesnymi grobami.

W sytuacji, kiedy w  trudnych warunkach, przy wielu niesprzyjających okolicznościach, grupa pracowników IPN-u i wolontariuszy, pod przewodnictwem kompetentnego, oddanego swej pracy naukowca, prof. Szwagrzyka, z ogromną determinacją, centymetr po centymetrze odsłania polską historię:  najbardziej krwawą i bolesną, wydobywając spod kolejnych warstw ziemi kości Niezłomnych Bohaterów, polski prokurator – nie podając konkretnego i wiarygodnego powodu – iście po barbarzyńsku przerywa ekshumacje i rekwiruje doczesne szczątki, niezidentyfikowane, dopiero co odnalezione!  Mimo dramatycznego kontekstu prac ekshumacyjnych,  narażając na kolejne traumatyczne przeżycia rodziny czekające od kilkudziesięciu lat na odnalezienie szczątków swoich bestialsko pomordowanych bliskich, ktoś podejmuje szokującą decyzję o przejęciu i zaaresztowaniu  doczesnych szczątków ofiar reżimu komunistycznego,  szczątków ludzi nawet jeszcze nierozpoznanych! To działania przeciw najbardziej podstawowemu prawu człowieka – prawu do godnego pochówku!

To działanie hańbiące mundur polskiego policjanta i niszczące i tak już wątłe zaufanie do urzędu prokuratorskiego !

Panie Prezydencie  – Premierze – Prokuratorze!

Żądamy, w imieniu wszystkich wolnych, miłujących Ojczyznę Rodaków, zaprzestania szykan wobec Żołnierzy Niezłomnych i ludzi, którzy podjęli się szlachetnej misji odnalezienia ich szczątków,  przywrócenia Polskim Bohaterom należnej im czci           i  zabranej im przez komunistycznych oprawców tożsamości.

Żądamy podjęcia wszelkich działań, które umożliwią przeprowadzenie prac ekshumacyjnych w należytym spokoju i godnych warunkach.

Żądamy  podania prawdziwych powodów skandalicznego przerwania prac ekshumacyjnych prowadzonych przez Zespół profesora Krzysztofa Szwagrzyka, przyczyn  zarekwirowania trumienek ze szczątkami wydobytymi z dołów smierci na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej w Warszawie – przyczyn wydarzenia, które hańbą okrywa zarówno tego, kto jest za nie odpowiedzialny, jak wszystkich, którzy brali       w nim udział.

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy oddział TV w   Częstochowie

Klub Gazety Polskiej w Częstochowie

Zarząd Główny Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

 

Klub Gazety Polskiej Częstochowa – wraz z KSD oddział TV w Częstochowie utworzyły stronę:
Solidarni z prof. Szwagrzykiem i IPN-em. Oddajcie Polsce jej Bohaterów https://www.facebook.com/pages/Solidarni-z-prof-Szwagrzykiem-i-IPN-em-Oddajcie-Polsce-jej-Bohater%C3%B3w/302698259898719?notif_t=page_new_likes

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress