Tekst alternatywny

Częstochowa – Okazuje się, że można ponad podziałami!

Okazuje się, że można ponad podziałami!
Na   XV Sesji Rady Miasta uchwalono, zgodnie z przedłożonymi na wniosek Częstochowskiego Klubu Gazety Polskiej, KSD o/TV Częstochowa i Fundacji Orzeł Biały, przez radną Krystynę Stefańską (PiS) uchwałami, że nowe ronda będą posiadały wspaniałych patronów: ojca Kajetana Raczyńskiego, Wojciecha Omyłę i Danusię Siedzikównę „Inkę”.
Za projektami głosowali radni: PiS, Klubu Mieszkańcy Częstochowy i niezrzeszony radny Łukasz Banaś.
Zgodnie z procedurą Wojewoda Śląski ma 2 tygodnie na decyzję w sprawie zatwierdzenia uchwały.
Pani Krystynie Stefańskiej i wszystkim Państwu Radnym, którzy wsparli projekt serdeczne Bóg Zapałać.

 —–

Częstochowski Klub Gazety Polskiej wraz z Fundacją Orzeł Biały i Katolickim Stowarzyszeniem Dziennikarzy Oddział TV Częstochowa wspólnie podjął inicjatywę zgłoszenia pod obrady Rady Miasta Częstochowa nadania imienia nowo powstałym obiektom drogowym (trzy nowe ronda) osób zasłużonych dla naszego miasta i Ojczyzny.

W uzgodnieniu z organizacjami wybrane zostały trzy nazwy:

1. Ojca Kajetana Raczyńskiego, Księdza Niezłomnego. Przeora Jasnej Góry. Wielkiego patrioty, który z wielką determinacją bronił wiary i wolności. Ostro krytykował ustrój socjalistyczny. Za swoją postawę represjonowany, więziony i torturowany przez komunistów.
2. Danuty Siedzikówny ps. „Inka” – sanitariuszki oddziału 5 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej, podwładnej mjr. Zygmunta Szendzielarza ps „Łupaszka”, niezłomnej żołnierki, walczącej z komunistycznymi zdrajcami Polski, zamordowanej w katowni UB w wieku 17-tu lat.
3. Wojciecha Omyły ps. „Wojtek”, w czasie II wojny światowej członka konspiracji, uczestnika Powstania Warszawskiego, który poniósł śmierć za wolną Polskę.

Prośba o pomoc w naszej inicjatywie została skierowana do Radnej Miasta Częstochowa pani Krystyny Stefańskiej, która od razu podjęła działania mające na celu złożenie projektu uchwały. Dziękujemy i pozdrawiamy
Skany Projektu Uchwał w albumie – Inicjatywy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress