Tekst alternatywny

Dąbrowa Górnicza: Gala Kwartalnika „Wykleci”

UROCZYSTA GALA KWARTALNIKA „WYKLĘCI” – „PRZYSIĘGALI NA ORŁA I NA KRZYŻ” w gmachu Muzeum Armii Krajowej w Krakowie 1.02.2019r.

Już kolejny raz Klub Gazety Polskiej Dąbrowa Górnicza zorganizował wyjazd na uroczystą galę kwartalnika „Wyklęci”.

Podczas uroczystości zostały wręczone odznaczenia i wyróżnienia osobom, które w szczególny sposób rozpowszechniają wiedzę o Żołnierzach Niezłomnych. Była to dla nas okazja bezpośredniego spotkania z Bohaterami Niezłomnymi, ich rodzinami i wieloma patriotami z terenu całej Polski. Braliśmy udział w niezwykłej i wyjątkowej lekcji historii.

Dziękujemy organizatorom, Kajetanowi Rajskiemu i wielu innym Polskim Patriotom, którzy podejmują sie tej niełatwej misji przywracania do świadomości Polaków postaw, zachowań i szczególnego patriotyzmu jakim cechowali się Niezłomni. To tak ważne w dzisiejszych czasach gdy cechy prezentowane przez Niezłomnych zostały wyparte przez przyziemne potrzeby i cele, a patriotyzm i prawda sprowadzona do poziomu „mowy nienawiści”.

„Gdyby nie czyn zbrojny Żołnierzy Niezłomnych to nie wiem, czy mówilibyśmy dziś po polsku. Każdego dnia chylimy czoła przed Wami, bohaterami naszej wolności. Dzięki Wam możemy myśleć po polsku. Byliście rycerzami dobra walczącymi ze stronnictwem antypolskim” – powiedział minister Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w trakcie uroczystej gali Kwartalnika Wyklęci w Krakowie.

„Żołnierze Wyklęci są nieśmiertelni ze względu na trwanie naszej Ojczyzny – to dla Polski żołnierze powojennego podziemia niepodległościowego żyli i walczyli. Dla niej też, gdy trzeba było, umierali. Nasze czasopismo chce im przywracać pamięć, nazwać ich po imieniu” – powiedział w trakcie uroczystej gali Kwartalnika „Wyklęci” redaktor naczelny czasopisma Kajetan Rajski

Dziękuję serdecznie wszystkim uczestnikom wyjazdu na uroczystość do Krakowa. Dziękuję, że jesteście, że wspieracie nasze inicjatywy oraz propagujecie widzę o Niezłomnych w swoich małych lokalnych społecznościach.

Barbara Słowik, Klub Gazety Polskiej Dąbrowa Górnicza
Zdjęcia: Piotr Galicki NGO Sosnowiec

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress