Tekst alternatywny

Dąbrowa Górnicza: Spotkanie z Kajetanem Rajskim

Dnia 1 lutego 2018r. odbyło się spotkanie z dziennikarzem i publicystą Kajetanem Rajskim zorganizowane przez Klub Gazety Polskiej Dąbrowa Górnicza.
Tematem spotkania byli Żołnierze Wyklęci jako symbol dumy i honoru narodu Polskiego wyklęty przez komunistów.
Kajetan Rajski już po raz drugi przyjął zaproszenie naszego Klubu i opowiedział nam o znaczeniu jaki dla nas i przyszłych pokoleń ma pamięć o naszych bohaterach.
Uczestnicy naszych spotkań są zawsze pod ogromnym wrażeniem tego młodego człowieka, tak bardzo zasłużonego w upamiętnianiu wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Jest redaktorem kwartalnika „Wyklęci” i autorem książek (II części) „Wilczęta – rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych”.
Został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta A. Dudę i Medalem Ignacego Jana Paderewskiego przez Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej w Ameryce.
Wykładów Kajetana Rajskiego słucha się z wielką przyjemnością, ponieważ posiada on umiejętność przekazu wiedzy w sposób zrozumiały i ciekawy.
Oprócz informacji o Żołnierzach Wyklętych i ich oprawcach Kajetan Rajski poruszył wątek ustawy dekomunizacyjnej (tj.pomników wciąż obecnych w przestrzeni publicznej Polskich miast) i Komunistycznej Partii Polski. Tematów dla nas bardzo istotnych, ponieważ wciąż zmagamy się z nimi w Dąbrowie Górniczej.
Po wykładzie naszego gościa uczestnicy spotkania zadawali pytania będące uzupełnieniem tematów poruszonych podczas tej ciekawej prelekcji.
Kajetan Rajski zaprosił uczestników spotkania na uroczystość, która odbędzie się 9 lutego 2018r. w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie „Wolnych ludzi nic nie złamie”.
Organizatorem uroczystości jest m.in. Wydawnictwo kwartalnika „Wyklęci”, a lista gości (w dużej mierze rodziny Żołnierzy Wyklętych, Prezesi IPN-u, autorzy publikacji o Wyklętych i inni) nadaje wyjątkowy charakter tej imprezie. Klub Gazety Polskiej Dąbrowa Górnicza weźmie udział w uroczystości udając się na nią w dużej zorganizowanej grupie.
Podczas spotkania można było kupić aktualny i archiwalne egzemplarze kwartalnika „Wyklęci”, jak również inne publikacje książkowe poświęcone żołnierzom podziemia niepodległościowego oraz uzyskać osobistą dedykację autora.
Na spotkaniu gościła dziennikarka z Gazety Polskiej codziennie dodatku śląskiego, która przeprowadziła krótki wywiad z naszym gościem.

Serdecznie dziękuję Panu Kajetanowi Rajskiemu za poświęcony nam czas podczas którego poszerzyliśmy naszą wiedzę o Niezłomnych Bohaterach , a uczestnikom spotkania za liczny i aktywny udział.

Klub Gazety Polskiej Dąbrowa Górnicza

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress