Tekst alternatywny

Dąbrowa Górnicza: spotkanie z parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości

Dąbrowa Górnicza: spotkanie z parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości

Kluby Gazety Polskiej Dąbrowa Górnicza i Będzin II zorganizowały spotkanie z parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu tj. Posłem na Sejm RP Robertem Warwasem, Posłem na Sejm RP Waldemarem Andzel i Senatorem RP Arkadiuszem Grabowskim.
Na początku spotkania nasi goście omówili obecną sytuację w kraju i opowiedzieli pokrótce o swojej pracy w parlamencie. Następnie odpowiadali na liczne pytania zgromadzonych uczestników spotkania.
Uczestnicy z aprobatą odnieśli się do przemian jakie zachodzą w naszym państwie, jednakże wybrzmiał problem braku zmian w wymiarze sprawiedliwości (wysłuchaliśmy licznych opowieści ludzi pokrzywdzonych przez Sądy).
Następnym wątkiem, który wyraźnie wybrzmiał na spotkaniu to problemy lokalne. Na nie nasi parlamentarzyści nie mają żadnego wpływu, ponieważ w naszych regionach rządy sprawuje lewica (SLD) i wspomagający ją PO oraz różne wspólnoty i towarzystwa. Są to przeciwnicy obecnej władzy. Nasi parlamentarzyści tłumaczyli, ze próbują pomagać w ramach swoich możliwości. Mieszkańcy zwrócili uwagę, że pomoc ta niejednokrotnie jest w bezwzględny sposób wykorzystywana przez samorządy, które przypisują lokalne sukcesy (pomoc) posłów i senatora PIS, sobie.
Na spotkaniu nasi licznie zgromadzeni goście  bardzo chętnie składali swoje podpisy pod „Apelem o reformę wymiaru sprawiedliwości”. Z chęcią pobrali również puste arkusze aby mogli je uzupełnić zbierając podpisy wśród innych równie mocno zainteresowanych radykalnymi zmianami w wymiarze sprawiedliwości.
Spotkanie było bardzo udane, parlamentarzyści i mieszkańcy naszego regionu (uczestnicy) byli bardzo zadowoleni ze spotkania i wyrazili gotowość uczestnictwa w kolejnych.
 
Barbara Słowik, Klub Gazety Polskiej Dąbrowa Górnicza
Krzysztof Klebach, Klub Gazety Polskiej Będzin II