Tekst alternatywny

Dąbrowa Górnicza: W obronie Marszu Niepodległości

W obronie Marszu Niepodległości

Działacze i sympatycy Klubu „GP” z Dąbrowy Górniczej zamanifestowali patriotyzm podczas Marszu Niepodległości w Warszawie. Maszerowali z dumą i godnością z biało-czerwonymi flagami. Dlatego dziś oburzają ich oskarżenia nazywające wszystkich uczestników marszu rasistami czy faszystami.

Sympatycy klubu „Gazety Polskiej” pojechali do stolicy, bo ich zdaniem w Zagłębiu nadal zbyt wiele jest pomników przypominających sowieckiego okupanta. Dlatego nie chcieli spędzać tutaj Narodowego Święta Niepodległości. – Pojechaliśmy do Warszawy jako grupa patriotów z biało-czerwonymi flagami. Dodatkowo mieliśmy wielką wspólną flagę, którą nieśliśmy w kilka osób. Byli z nami mieszkańcy Bytomia oraz osoby z innych miast, m.in. z sąsiedniego Sosnowca i Sławkowa – opowiada Barbara Słowik, przewodnicząca Klubu „Gazety Polskiej” w Dąbrowie Górniczej. – Wszyscy po powrocie uznali, że za rok pojedziemy ponownie do stolicy – podkreśla.

Przedstawiciele naszego regionu przemaszerowali całą trasę – z ronda Dmowskiego, Alejami Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego aż do błoni przy Stadionie Narodowym. – Nie spotkaliśmy się z żadnymi incydentami, nie widzieliśmy też, by ktoś zakłócał spokój czy pokazywał napisy rasistowskie. Było bezpiecznie, w marszu brały udział całe rodziny z dziećmi. Dlatego gdy potem usłyszałam ataki na uczestników marszu, byłam oburzona, to jakby opowiadanie o innej rzeczywistości – żali się Barbara Słowik. Jej zdaniem w marszu wzięli udział patrioci kochający swoją ojczyznę. – Zresztą dlatego pojechaliśmy do Warszawy, by nie trzeba było świętować Narodowego Święta Niepodległości w Dąbrowie, gdzie mamy dalej 8 pomników będących symbolami komunizmu, i są tam czerwone gwiazdy, sierp i młot – tłumaczy.

Klub „Gazety Polskiej” w najbliższym czasie zorganizuje w Dąbrowie Górniczej spotkanie dla mieszkańców z Jarosławem Wieczorkiem, wojewodą śląskim, by porozmawiać o dokończeniu procesu dekomunizacji. Działacze rozpoczęli też współpracę z Instytutem Pamięci Narodowej w tej kwestii.

Źródło: Gazeta Polska Codziennie/Dodatek Śląski

=============

Klub Gazety Polskiej Dąbrowa Górnicza brał udział w wyjątkowym wydarzeniu jakim był Marsz Niepodległości w Warszawie.
Był to marsz patriotów. Niezapomniane przeżycia i wrażenia pozostaną w nas na długo. Morze biało-czerwonych flag robiło ogromne wrażenie. Marsz w tym roku odbywał się pod hasłem „My chcemy Boga”. Jakże to ważny przekaz do świata, a szczególnie do elit europejskich. To właśnie Europa w ostatnich latach poprzez nieodpowiedzialne rządy europejskich liderów odchodzi od swojego charakteru kontynentu opartego na wierze chrześcijańskiej.
Uznaliśmy, podobnie jak w ubiegłym roku, że nasze miejsce tego dnia jest właśnie tam, na Marszu patriotów. Te ogromne tłumy Polaków, z którymi maszerowaliśmy, dla których Polskość i patriotyzm to normalność, dają siłę i wiarę na przyszłość. Młodzi (w przeważającej ilości), rodziny z dziećmi, niepełnosprawni jak również i starsi szli w pochodzie dumy i szacunku do własnego kraju, barw narodowych i historii.
Trzeba tam być i przeżyć to samemu…
 
Barbara Słowik, Klub Gazety Polskiej Dąbrowa Górnicza
 Dodatek śląski

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress